Rozgrywająca Suzuki Korony Handball z brązem Akademickich Mistrzostw Świata - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Rozgrywająca Suzuki Korony Handball z brązem Akademickich Mistrzostw Świata

Magdalena Berlińska, rozgrywająca Suzuki Korony Handball Kielce, wywalczyła z reprezentacją Polski brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata, które odbyły się w Hiszpanii.

„Biało-czerwone” poprowadził duet trenerski Monika Marzec – Bartosz Jurecki. Polki awansowały do strefy medalowej z pierwszego miejsca w grupie.

W niej pokonały Chile 28:21 (13:11), Czechy 30:28 (16:13) i zremisowały z Holandią 33:33, choć do przerwy prowadziły już 19:13. Magdalena Berlińska, królowa strzelczyń minionego sezonu Ligi Centralnej, w każdym z tych spotkań rzuciła po dwa gole.

W półfinale Polki wyraźnie przegrały z Francuzkami 28:40. W meczu o brąz ich rywalkami ponownie były Czeszki. „Biało-Czerwone” przegrywały do przerwy 10:13. Po zmianie stron znakomicie spisały się w obronie. W ciągu pół godziny straciły tylko pięć bramek i zwyciężyły 22:18. Magdalena Berlińska nie rzuciła żadnego gola.