Trwa szósta edycja akcji „Stadiony Bez Barier”. W jej organizację zaangażowanych jest kilkanaście organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami w całej Polsce.
W sobotę i niedzielę w hali Politechniki Świętokrzyskiej odbył się Weekend Bez Barier, w ramach którego rozegrano czwartą kolejkę Ekstraklasy i Pierwszej Ligi Futsalu Bez Barier. W turnieju wzięło udział 160 zawodników z 12 zespołów z całej Polski. Jednym z nich była drużyna Fundacji DOGadanka, gospodarz zawodów. – Nasza inicjatywa ruszyła w 2021 roku, gdzie nasi zawodnicy rozegrali premierowe turnieje na terenie Kielc, a następnie wzięli udział w Turnieju Futsal Masters ON we Wrocławiu. Od początku naszym celem było zebranie jak największej ilości kobiet i mężczyzn, którzy z naszą pomocą mogą rozwijać swoją pasję, poprawić swoją kondycję fizyczną, a przede wszystkim w konstruktywny sposób spędzać wolny czas w gronie znajomych, kolegów i przyjaciół – mówi Aleksandra Bąk, prezes Fundacji DOGadanka.
Akcja „Stadiony Bez Barier” ma podkreślić istotę uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby z różnorakimi dysfunkcjami do wyjścia z domu i wizyt na polskich stadionach. Ma także wesprzeć nowe organizacje pozarządowe w tworzeniu dostępności stadionów wolnych od barier.
Głównym celem akcji „Stadiony Bez Barier” jest promocja polskiej piłki nożnej, klubów i stadionów jako miejsc bezpiecznych i otwartych dla wszystkich, niezależnie od stanu zdrowia, dysfunkcji czy specjalnych potrzeb.
Podczas niedzielnego meczu Korony Kielce z Zagłębiem Lubin na Exbud Arenie (godz. 14.45) zawodników na murawę wyprowadzą podopieczni Fundacji DOGadanka.
fot. Miasto Kielce