Przeczytaj także
Takiego dnia w świecie polskiej piłki ręcznej nie było. W czwartek, 15 lutego dwadzieścia cztery kluby męskiej i żeńskiej Orlen Superligi ogłosiły transfery nowych zawodników. Do każdego zespołu dołączył podopieczny fundacji Cancer Fighters, który zmaga się z nowotworem. Szeregi Industrii Kielce zasilił Mikołaj Razik. W najbliższych miesiącach fani „żółto-biało-niebieskich” będą zbierać pieniądze na jego leczenie.
Cel akcji jest prosty. Każdy z podopiecznych fundacji jest wpierany przez klubu i ich kibiców. Każdy ma założoną dedykowaną zbiórkę, a celem minimum jest zebranie 10 000 zł na wsparcie leczenia nowego członka drużyny. Zbiórki będą prowadzone online oraz w halach podczas spotkań Orlen Superligi. Nowym zawodnikiem kieleckiego klubu został Mikołaj Radzik. Chłopiec cierpi na włókniakomięsaka śluzowaciejącego, rzadki i złośliwy nowotwór.
„We wrześniu Mikołaj wraz z mamą przeniesieni zostali do „Przylądka Nadziei” we Wrocławiu, gdzie stwierdzono, że choruje na jeszcze rzadszy i bardziej agresywny guz rabdoidalny. Od tamtego czasu Mikołaj jest poddawany intensywnej chemioterapii, która ma na celu zmniejszenie guza przed jego usunięciem. Po operacji chłopca czeka długotrwałe leczenie i rehabilitacja”, czytamy na stronie internetowej kieleckiego klubu.
🚨 𝗠𝗜𝗞𝗢Ł𝗔𝗝 𝗥𝗔𝗭𝗜𝗞 – nowy transfer @iskrakielce‼️
Przez najbliższe miesiące #RAZEM z Wami postaramy się zebrać jak najwięcej środków na leczenie Mikołaja! Zaczynamy już w sobotę na meczu z @kprostrovia1996, a tymczasem rozpoczynamy zbiórkę online. 💛🤍💙
ℹ️ Historia… pic.twitter.com/iJDf6SpUVT
— Industria Kielce (@kielcehandball) February 15, 2024
Mistrz Polski o wsparcie zbiórki. Ta online już trwa. Począwszy od najbliższego, sobotniego spotkanie z Arged Rebud KPR-em Ostrovią Ostrów Wielkopolski w hali będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami.
– Dzięki klubom Orlen Superligi, będziemy mogli pomóc naszym 24 wspaniałym podopiecznym, dając im nie tylko wsparcie materialne, ale też ogromne wsparcie moralne. Nasi podopieczni codziennie stawiają czoła wielu wyzwaniom. Walczą nie tylko z chorobą, ale też z trudnościami w codziennym życiu. Nasza akcja, to światło w tunelu dla nich. Pokazuje, że nie są sami, że cała społeczność – fani sportu, gracze, kluby stoją za nimi murem – mówi Marek Kopyść, Prezes Fundacji Cancer Fighters.
Podopieczni, w miarę swoich możliwości zdrowotnych, będą pojawiać się na meczach ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet, by dopingować swój klub i utożsamiać się z handballową społecznością. Zawodniczki i zawodnicy klubów piłki ręcznej będą również odwiedzać podopiecznych w szpitalach, domach i placówkach, dodając im otuchy w codziennej walce z chorobą.