Aby naprawdę żyć długo i szczęśliwie [PODCAST] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Aby naprawdę żyć długo i szczęśliwie [PODCAST]

Przeczytaj także

Biała suknia, piękny kościół lub plener, ogromna impreza weselna. A potem proza życia: konflikty, niedopasowanie, inne priorytety, oczekiwania  i niechęć, by coś z tym zrobić. Współcześnie rozwód bierze jedna na trzy pary. Jak temu przeciwdziałać? Co zrobić, by nam się udało? I przede wszystkim: deklarować się, czy nie?

POSŁUCHAJ PODCASTU

– Na motylach w brzuchu związku nie zbudujemy – mówi Patrycja Osman, terapeutka, psychoterapeutka traumy w 3. podcaście przygotowanym przez Stowarzyszenie Sztuka Łączenia. – Model małżeństwa opartego na miłości romantycznej funkcjonuje dopiero 100 lat. Wcześniej był związany z rodziną, wspólnotą. Miłość mogła nadejść później – dodaje  prof. Krzysztof Gąsior, psycholog kliniczny, psychoterapeuta, terapeuta rodzin.

W podcaście „Zanim powiesz tak – ślubne dylematy i poślubne wyzwania” specjaliści pochylają się nad  wszystkimi czynnikami, które mogą sprawić, że małżeństwo się nie uda. Rozczarowania, różnice charakterów, zwyczaje i sposoby patrzenia na rolę drugiej osoby w związku, które często nieświadomie przejmujemy od naszych bliskich: rodziców, dziadków. Terapeuci radzą m.in. dokładne przyjrzenie się relacjom panującym w rodzinie ukochanego czy ukochanej, a przede wszystkim podjęcie decyzji o pójściu na swoje, odcięciu pępowiny i nie uleganiu narzucanym nam przez innych radom czy obowiązkom. 

Czy warto przedłużać stan narzeczeński w nieskończoność? Jak inwestować w związek i bliskość? Chcecie dowiedzieć się więcej? Posłuchać, co mają do powiedzenia Ci, którzy pomagają przetrwać konflikty i katastrofy w związkach? Posłuchajcie. 

Trzeci z dziesięciu odcinków podcastu „Sztuki Łączenia” już dziś w radiu eM. Cały serial jest częścią kampanii promocyjnej „Rodzina jak/to/jest”, dofinansowanej przez Ministerstwo Polityki Społecznej i Rodziny w konkursie Po pierwsze Rodzina na rok 2022. Partnerami projektu są: Uniwersytet Jan Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska. 

Przeczytaj także