Chcą posadzić w Kielcach sto tysięcy drzew i krzewów! Dziś zaczęli

Liga Ochrony Przyrody chce posadzić w Kielcach 100 tysięcy drzew. Dziś pierwsze z nich znalazło swoje miejsce obok Kieleckiego Centrum Kultury.

„Robimy tlen dla Kielc” – taką nazwę nosi projekt, dzięki któremu w stolicy województwa świętokrzyskiego zostanie posadzonych sto tysięcy drzew i krzewów, m.in. lipy, klony, wierzby, akacje, czeremchy zwyczajne, kruszyny pospolite, leszczyny, irgi błyszczące, głogi jednoszyjkowe i berberysy zwyczajne. Będą to głównie rodzime gatunki drzew i krzewów miododajnych, dostosowane do warunków siedliskowych i krajobrazowych Kielc.

– Nie jesteśmy pierwsi, bo cały świat sadzi drzewa, ale im szybciej posadzimy jak najwięcej drzew, tym lepiej będzie nam się żyło w naszym mieście. Wspólne sadzenie drzew i krzewów przyczyni się do zmniejszenia skutków zmian klimatu, obniży temperaturę w mieście, pomoże walczyć ze smogiem, a jednocześnie będzie służyło budowaniu zaplecza pokarmowego dla miejskich pszczół – tłumaczy Krzysztof Antoszewski, koordynator projektu „Robimy tlen dla Kielc”.

Drzewo, które zostało posadzone koło KCK nie jest jednak polska sadzonką, ale pochodzi z Hiszpanii. Jest to tzw. drzewo tlenowe o nazwie Paulownia Cotevisa. Drzewo pochłania dziesięć razy więcej dwutlenku węgla od innych gatunków roślin. Na terenie Kielc zostanie zasadzonych 30 takich drzew. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o