Kluczowe są najpierw pierwsze trzy lata, bo gwarantują budowę dobrego modelu więzi. Potem kamieniami milowymi jest pójście do przedszkola, szkoły, szkoły średniej. A potem następuje jazda bez trzymanki, czyli dorastanie naszych pociech. Jak wytrzymać, nie dać się zwariować i być wspierającym, opiekuńczym rodzicem? Posłuchajcie 9. Podcastu „Rodzina jak/to/jest” zatytułowanego „Jak nadążyć za dzieckiem? Wychować i nie zwariować”.
POSŁUCHAJ PODCASTU:
Przygotowało go jak zwykle Stowarzyszenie Sztuka Łączenia. Osłuchajcie o wspieraniu, a nie wyręczaniu, nauce samodzielności i zachwytach nad każdym buntem (dziecko prawidłowo się rozwija), niezbędnej cierpliwości coraz bardziej doświadczonych przez los i pociechy rodziców. Rozmawiają: lata rozwoju dziecka, a potem wszystkie kolejne okresy buntu i dorastania. Rozmawiają: terapeutka, psychoterapeutka traumy Patrycja Osman i terapeuta rodzin, szef Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji prof. Krzysztof Gąsior. Pyta Aleksandra Niemczyk.
Projekt „Rodzina jak, to, jest?” dofinansowano przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie Po Pierwsze Rodzina na rok 2022. Partnerem projektu jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach i Politechnika Świętokrzyska
Zobacz pozostałe PODCASTY:
Koniec żartów. Dziecko w drodze
Co zrobić, by seks był udany nie tylko na początku związku?
Aby naprawdę żyć długo i szczęśliwie
Trudne czasy na dobre relacje?