Przeczytaj także
Dynamiczny rozwój to podstawa strategii uczelni przy Bobrowieckiej 9, w Warszawie.
W ciągu ostatnich 12 miesięcy wprowadziliśmy znaczące modernizacje mające na celu jeszcze lepsze przygotowanie przyszłych medyków do zawodu. Nowością jest również uruchomienie kolejnego kierunku studiów medycznych – Elektroradiologii. Jesteśmy jedną z nielicznych uczelni oferujących studia na tym kierunku. Celem jego utworzenia było wykształcenie nowej kadry dla potrzeb szeroko pojętej diagnostyki obrazowej, elektromedycznej oraz radioterapii i medycyny nuklearnej. Studentom zapewniamy wysokospecjalistyczną bazę dydaktyczną: pracownie komputerowe, pracownię umiejętności wyposażoną w aparat MRI, TK, RTG, USG, EKG, biopsję fuzyjną (TRUS) i spirometrię. Gwarantujemy także bazę kliniczną: pracownie diagnostyki RTG, obrazowej i elektromedycznej w renomowanych podmiotach medycznych na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Praktyki zawodowe odbywają się w najlepszych szpitalach i ośrodkach medycznych stolicy i Mazowsza – mówi prof. Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Krokiem milowym w dydaktyce jest otwarcie Centrum Symulacji Medycznej.
Prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju WUMed, informuje:
CSM składa się z pracowni umiejętności pielęgniarskich, sali porodowej i opieki położniczej, pracowni symulacji z zakresu BLS – Basic Life Support – Podstawowe zabiegi resuscytacyjne,
ALS – Advanced Life Support – zaawansowane zabiegi resuscytacyjne. Każda pracownia CSM wyposażona została w system wirtualnej rzeczywistości VR. Nasi studenci ćwiczą
w warunkach zbliżonych do realnych z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie symulatorów pacjenta i wysokiej klasy sprzętu medycznego, na podstawie wystandaryzowanych scenariuszy.
Rektor WUMed, prof. Waldemar Dębski dodaje: Centrum Symulacji Medycznej będzie na bieżąco wzbogacane o kolejne, potrzebne do dydaktyki medycznej trenażery. Wśród nich m.in. dodatkowe zaawansowane realistyczne fantomy – Human Patient Simulator. Umożliwiają one prezentację stanów fizjologicznych np. parametrów życiowych człowieka a także stanów chorobowych i objawów patologicznych. Kolejnym etapem rozwoju tych szczególnych pracowni jest adaptacja i dobudowanie kolejnych pomieszczeń, m.in. pracowni umiejętności chirurgicznych oraz szpitalnego oddziału ratunkowego z symulatorem karetki oraz salą intensywnej opieki medycznej.
WUMed to najstarsza niepubliczna uczelnia w Polsce. Prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, elektroradiologia, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne, a także studia licencjackie pomostowe na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo.
Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Kadra dydaktyczna to praktycy legitymujący się dorobkiem naukowym.
Co roku uczelnia poszerza portfel współpracujących na rzecz studentów, renomowanych podmiotów medycznych w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego, oferując tym samym studentom możliwość odbywania zajęć praktycznych w realiach szpitala czy przychodni. O wysokim poziomie oferowanej przez WUMed edukacji świadczy m.in. przyznane uczelni już po raz trzeci, prestiżowe wyróżnienie dla jej Instytutu Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych – Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością”.
W 2024 r. WUMed wyróżniono także Złotym Laurem Pracodawców, za dynamiczny rozwój uczelni wyższej wyróżniającej się innowacyjnością i nowoczesnymi rozwiązaniami dydaktycznymi przygotowującymi absolwentów do potrzeb współczesnego rynku pracy i pracodawców.
Uczelni wciąż udaje się utrzymać najniższe na rynku warszawskim, czesne. Proponowane przez uczelnię opłaty za studia nadal są bardzo konkurencyjne na stołecznym rynku edukacyjnym.
Atutem uczelni jest także własny kampus w dogodnej lokalizacji Warszawy.
Artykuł sponsorowany