2500 zł za jazdę na hulajnodze pod wpływem alkoholu - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

2500 zł za jazdę na hulajnodze pod wpływem alkoholu

Przeczytaj także

Mandatem w wysokości 2500 złotych zakończył przejażdżkę mieszkaniec gminy Piekoszów i młoda kielczanka. Oboje zostali przyłapani na kierowaniu hulajnogą elektryczną przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy. 22- latka miała w swoim organizmie 0,6 promila, z kolei 28- latek „wydmuchał” ponad promil.

W maju 2021 roku zostały wprowadzone przepisy regulujące problematykę m.in. hulajnóg elektrycznych. Jednym z punktów jest wskazanie, że kierowanie takim urządzeniem pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem. Ostatnia noc pokazała, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Po godzinie 2 mundurowi kieleckiej drogówki zauważyli 3 osoby, jadące hulajnogami elektrycznymi ulica Szajnowicza – Iwanowa. Policjanci zwrócili uwagę, że jeden z mężczyzn miał trudności utrzymaniem prostego toru jazdy, więc postanowili skontrolować stan trójki kierujących. 22- latek zdał test trzeźwości i mógł spokojnie jechać dalej. Niestety, pozytywny wynik badania miał miejsce zarówno w przypadku 22- latki jak i 28- latka. Młoda kielczanka miała w swoim organizmie 0,6 promila, a pochodzący z gminy Piekoszów mężczyzna ponad promil. Jeszcze większym szokiem dla tej dwójki była informacja, o wysokości mandatów. Zgodnie z taryfikatorem – 2500 złotych. I takie grzywny policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na tych kierujących nałożyli.

Opr. KM
Źródło: KMP w Kielcach

Przeczytaj także