51. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

51. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach

Przeczytaj także

51. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej odbędzie się w Kielcach w dniach 11–20 lipca. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjedzie ponad 700 harcerzy i harcerek z Polski oraz z zagranicy. 

Uczestnicy festiwalu będą mogli rozwijać swoje talenty w zakresie śpiewu, tańca oraz innych form artystycznych. Każdego dnia, od rana do wieczora, młodzi artyści będą pracować nad doskonaleniem swoich umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów i konsultantów.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów festiwalu jest Koncert Galowy Laureatów, który odbędzie się 20 lipca na kieleckiej Kadzielni. Podczas tego koncertu najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni złotymi, srebrnymi i brązowymi Jodłami. W pierwszej części koncertu publiczność będzie mogła podziwiać występy świętokrzyskich artystów, a następnie nastąpi uroczyste wręczenie nagród i prezentacje zwycięzców festiwalu.

Festiwal to również okazja do licznych koncertów plenerowych, które odbywać się będą codziennie o godzinie 19.00 na kieleckim Rynku. Od 13 do 17 lipca mieszkańcy Kielc będą mogli uczestniczyć w otwartych wydarzeniach, takich jak korowód, Koncert Piosenki Harcerskiej, Koncert Polonijny oraz licznych pokazach muzycznych. Organizatorzy zadbali, aby każdy dzień festiwalu przyniósł coś wyjątkowego, zarówno dla uczestników, jak i mieszkańców miasta.

Międzynarodowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej to wydarzenie, które przez ponad pięć dekad stało się integralną częścią kulturalnej tożsamości Kielc. – Ta impreza to dla wielu osób bardzo ważny element życia. To kilka pokoleń wychowanych na tym wydarzeniu. Niektórzy brali w nim udział, a teraz przychodzą i podziwiają młodych artystów ze swoimi dziećmi i wnukami. To impreza artystyczna, która kładzie nacisk na dwa bardzo ważne elementy. Pierwszym z nich jest edukacja. To kilka dni warsztatów, gdzie uczestnicy od rana do wieczora ciężko pracują i szlifują swoje talenty. Drugi element to wspólnota, która tworzy się w Kielcach – powiedziała Agata Wojda.

Wiatraczek zakręci się w Kielcach po raz 51. w dniach 11–20 lipca.

Przeczytaj także