Affabre Concinui wystąpi w Kieleckim Centrum Kultury - wKielcach.info

Affabre Concinui wystąpi w Kieleckim Centrum Kultury

W poniedziałek 14 września na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury nie lada gratka czeka na melonów – występ zespołu wokalnego śpiewającego a cappella Affabre Concinui. Koncert odbędzie się w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

Wydarzenie jest efektem współpracy KCK z Buskim Samorządowym Centrum Kultury, które organizuje festiwal. To pierwszy rok takiej współpracy.

Zespół wokalny Affabre Concinui został założony w 1983 roku w Poznaniu. Członkowie grupy są wychowankami poznańskich chórów chłopięco-męskich Stefana Stuligrosza i Jerzego Kurczewskiego. Sekstet ma na swoim koncie ponad 1200 koncertów w Polsce i poza jej granicami na całym świecie. Affabre Concinui występowało m.in. w Belgi, Algierii, Francji, Niemczech, Włoszech, Korei Południowej, Tajwanie, Japonii czy Stanach Zjednoczonych.

– W tym roku Affabre Concinui będzie dwukrotnie gościć na naszym festiwalu. 13 września wystąpią w Wiślicy, a nazajutrz 14 września w Kieleckim Centrum Kultury. Zespół zaprezentuje dwa różne programy. W Wiślicy będą skoncentrowani na muzyce sakralnej i klasycznej, a w KCK będą żarty, pastisze, muzyka bardziej rozrywkowa – mówi o zespole Affabre Concinui Artur Jaroń, dyrektor artystyczny buskiego festiwalu. I dodaje: – Ich sztuka wokalna jest na najwyższym światowym poziomie.

Początek poniedziałkowego występu Affabre Concinui w KCK o godz. 20. Bilety cenie 40 i 50 zł można kupić TUTAJ

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments