"Apeluję o rozwagę i tolerancję" - Bogdan Wenta wypowiedział się w sprawie niszczenia tęczowych ławek - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

„Apeluję o rozwagę i tolerancję” – Bogdan Wenta wypowiedział się w sprawie niszczenia tęczowych ławek

Służby dokładają wszelkich starań, by sprawcy wandalizmu zostali odnalezieni i ukarani – oświadczył Bogdan Wenta nawiązując do listu stowarzyszenia Prowincja Równości, w którym domagano się reakcji na niszczenie tęczowych ławek.  Prezydent zaapelował do jednocześnie do mieszkańców o „rozwagę i tolerancję”. 

W środę informowaliśmy, że przedstawiciele stowarzyszenia Prowincja Równości, organizatorzy m.in. Marszu Równości skierowali do prezydenta list.  Prosili w nim, aby prezydent zajął zdecydowane stanowisko w sprawie niszczenia tęczowych ławek. Do ich słów przyłącza się kielecka radna Koalicji Obywatelskiej, Agata Wojda.

„Gdzie jest dziś prezydent?” Organizatorzy Marszu Równości i kielecka radna apelują do Bogdana Wenty

W czwartek Bogdan Wenta na Facebooku odniósł się do tego apelu. Prezydent zaznaczył, że  „zdecydowanie potępia”  każdy akt wandalizmu dokonywany  w mieście.

„Ofiarą agresji chuliganów padają w ostatnich dniach miejsca wypoczynku – tęczowe ławeczki. Wcześniej niszczone było miejsce do grillowania na Osiedlu Bocianek czy strefa relaksu w Dolinie Silnicy. Tymczasem obie te inwestycje również udało się zrealizować dzięki licznemu poparciu mieszkańców w głosowaniu – pierwszą przy okazji Budżetu Obywatelskiego, drugą w konkursie Lechstarter” – napisał.

Podkreślił, że Kielce to miasto otwarte dla wszystkich „Nie pozwólmy, aby garstka osób zniweczyła nasze wspólne starania” – dodał

Wierzę, że nadal będziemy mogli razem pracować na rzecz dobra mieszkańców naszego pięknego miasta. Jednocześnie zapewniam, że służby dokładają wszelkich starań, by sprawcy wandalizmu zostali odnalezieni i ukarani” – napisał Wenta.