Areszt dla sprawcy wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Areszt dla sprawcy wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia

19-letni mieszkaniec powiatu staszowskiego (Świętokrzyskie) został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Młody mężczyzna, kierując samochodem, potrącił pieszego, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Pieszy zmarł w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy na ulicy Staszowskiej w Iwaniskach (powiat opatowski). Samochód osobowy potrącił tam 54-letniego mężczyznę. Kierowca pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanemu pomocy.

„54-letni mieszkaniec gminy Iwaniska został przewieziony do szpitala, jednak pomimo podjętych czynności medycznych jego życia nie udało się uratować. Policjanci wytypowali auto, które mogło brać udział w tym zdarzeniu, a w ślad za tym ustalili i zatrzymali kierującego. Za kierownicą audi siedział 19-letni mieszkaniec powiatu staszowskiego, który ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem” – poinformowała PAP mł. asp. Katarzyna Czesna-Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Sąd Rejonowy w Opatowie na wniosek prokuratury zastosował we wtorek wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. (PAP)

Autor: Janusz Majewski


Przeczytaj także