Autem po buspasie? Radny apeluje do władz miasta - wKielcach.info

Autem po buspasie? Radny apeluje do władz miasta

Samochodem  po buspasach w Kielcach? Taki pomysł, na upłynnienie ruchu w mieście, ma radny Maciej Bursztein. Warunek jest jeden. Samochodem muszą podróżować przynajmniej 3 osoby.

Radny zdążył już złożyć interpelację w tej sprawie do władz miasta. Maciej Bursztein nie ukrywa, że pomysł został podpatrzony w Rzeszowie.

– Takie rozwiązanie w Rzeszowie funkcjonuje od kilku lat i tam ono się sprawdza. Z buspasów mogą korzystać kierowcy, którzy wiozą minimum dwoje pasażerów. Dlaczego by nie wprowadzić go u nas?  Liczę, że władze miasta pozytywnie rozpatrzą taką propozycje.Rozwiązanie powinno pomóc rozładować korki i zachęcić kielczan do podróżowania w kilka osób jednym samochodem – mówi radny

Przedstawiciele prezydenta na razie nie chcą komentować tego pomysłu.

Wydzielone odrębne pasy ruchu dla komunikacji publicznej na ulicach Rzeszowa obowiązują w dni powszednie w godzinach od 6:30 do 9:30 oraz w godzinach od 14:30 do 17:30.  W tych godzinach mogą z nich korzystać pojazdy komunikacji miejskiej, służby ratunkowe, straż miejska, taksówki, motocykliści oraz kierowcy samochodów, którzy wiozą minimum dwoje pasażerów.

W pozostałym okresie z buspasów mogą korzystać wszyscy użytkownicy dróg.

Co ciekawe, o umożliwieniu wjazdu na buspasy samochodom mówił w listopadowym expose premier Mateusz Morawiecki.  Jego propozycja była jednak bardziej rygorystyczna niż ta obowiązująca w Rzeszowie. Szef rządu sugerował, że  przywilej jazdy buspasami  powinien byćdany kierowcom podróżującym z trzema pasażerami. 

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments