Awaria magistrali ciepłowniczej usunięta - wKielcach.info

Awaria magistrali ciepłowniczej usunięta

Dziś nad ranem Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej usunęło awarię przy ul. ks. bpa M. Jaworskiego. Mieszkańcy znów mają ciepłą wodę.

W czwartek w godzinach wieczornych i nocnych prowadzone były prace związane z usuwaniem usterki. Przerwa w dostawach ciepłej wody dla os. Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze trwała ok. 12 godzin.

– Spółka planuje przebudowę sieci biegnącej wzdłuż ul. ks. bpa M. Jaworskiego, co już wcześniej zapowiadaliśmy. Sieć ta ma 45 lat i ze względu na użyte technologie jest już awaryjna – dodaje rzecznik MPEC.

W ubiegłym roku dla awaryjnego odcinka sieci ciepłowniczej została wyznaczona nowa trasa przebiegu sieci Dn500, wykonano projekt budowy i przebudowy sieci, uzyskano zgody właścicieli gruntów na dysponowanie nieruchomościami i pozwolenie na budowę oraz przygotowano dokumentację przetargową. Projekt MPEC przeszedł również kwalifikację w konkursie na dofinasowanie inwestycji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, o które wystąpiła spółka ciepłownicza. Wykonawca przebudowy i budowy sieci Dn500 zostanie wyłoniony w lutym br. w przetargu nieograniczonym.

Wcześniej, w latach 2016-2019, MPEC zrealizowała przebudowę i budowę sieci Magistrali Wschód wzdłuż ul. Warszawskiej do ul. ks. bpa M. Jaworskiego.

źródło: um.kielce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.