Baza Zbożowa tymczasowo zamknięta. Władze Kielc wyjaśniają - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Baza Zbożowa tymczasowo zamknięta. Władze Kielc wyjaśniają

15 stycznia Baza Zbożowa przestanie funkcjonować. Taki stan rzeczy utrzyma się do rozstrzygnięcia konkursu i wyboru nowego zarządcy obiektu. 

Decyzję w sprawie tymczasowego zamknięcia podjęła Federacja Stowarzyszeń Kulturotwórczych. Zarząd poinformował o niej w mediach społecznościowych.

Pełna treść komunikatu:

„W związku z brakiem rozstrzygnięcia(przedłużającym się czasem tegoż) konkursu na prowadzenie (od 1 stycznia 2021 roku) „Bazy Zbożowej” , dotychczasowy Zarząd (ponoszący odpowiedzialność za rosnące zobowiązania, co jest powodem obecnego komunikatu) podjął decyzję o zamknięciu Bazy z dniem 15 stycznia (EDIT: zamknięcie to nie likwidacja, zamknięcie o którym mowa ma ograniczyć rosnące koszty bieżące – głównie energii elektrycznej – i potrwa do rozstrzygnięcia konkursu na prowadzących Bazę Zbożową w 2021 roku). Prosimy o zabezpieczenie sprzętu znajdującego się w pomieszczeniach, ew odebranie sprzętu prywatnego znajdującego się w Bazie na ten okres (nie trzeba zrywać wygłuszenia ze ścian:) ). W związku z ograniczeniami finansowymi, ogrzewanie pomieszczeń nie będzie możliwe, a pamiętajmy, że prognozy mówią o zbliżających się silniejszych mrozach. Oczywiście sytuacja jest dynamiczna, i być może do wspomnianego 15 stycznia, już wszystko będzie wiadomo, i decyzję o tymczasowym zamknięciu dla działalności Bazy będzie odwołana przez nowo wybranego Zarządce.”

Co dalej z Bazą Zbożową?

– Konkurs na prowadzenie Bazy został ogłoszony 9 grudnia. Nie mogliśmy ogłosić go wcześniej, ponieważ robimy to na podstawie projektu budżetu. Nabór oferty był prowadzony do 30 grudnia. Wpłynęły trzy oferty. W ciągu 14 dni byliśmy zobowiązani do powołania komisji konkursowej. Zrobiliśmy to 8 stycznia – informuje  Dorota Ławniczak, kierownik działu ds. dialogu obywatelskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

W czwartek komisja ma przekazać swoją rekomendację wiceprezydent Bożenie Szczypiór. – Nieprawdą jest, że chcemy zamykać bazę. Chcemy utrzymać tą działalność – dodaje.

Kiedy Baza Zbożowa zostanie ponownie otwarta? Tego na razie nie wiadomo, ale powinna być to kwestia kilkunastu dni. 

Przed nowymi zarządcami Bazy Zbożowej postawiono szereg zadań, które nie różnią się jednak od dotychczasowych wymogów. Baza ma być ośrodkiem wsparcia dla młodzieży, poprzez działania kulturalne i sportowe ma promować Kielce, być miejscem współpracy różnych organizacji pozarządowych. W tym roku, na funkcjonowanie Bazy Zbożowej, w budżecie miasta zarezerwowano 350 tys. złotych.  – Dotacja dla nowego zarządcy przysługuje od 1 stycznia – zaznacza.

Przeczytaj także