Będzie niższy podatek od nieruchomości dla branży sportowej i gastronomicznej - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Będzie niższy podatek od nieruchomości dla branży sportowej i gastronomicznej

70 proc. zwolnienia z podatku od nieruchomości dla obiektów sportowych, 50 proc. dla branży gastronomicznej oraz 50 proc. dla przedsiębiorstw rzemieślniczych – tak kształtują się nowe ulgi przyjęte w czwartek przez kielecką Radę Miasta.

Projekt uchwały w tej sprawie przygotowali radni klubów Bezpartyjni i Niezależni oraz część rajców Prawa i Sprawiedliwości. Podobny projekt skierował również prezydent Bogdan Wenta,  z tą różnicą, że chciał 50 proc. zwolnienia dla właścicieli obiektów sportowych.

– Po objęciu Kielc czerwoną strefą epidemiczną i wprowadzeniu dodatkowych restrykcji sanitarnych wielu przedsiębiorców ponownie znalazło się w trudnej sytuacji. W pandemicznej rzeczywistości trzeba podejmować szybkie, czasem niestandardowe decyzje, dlatego zaproponowaliśmy znaczną korektę wysokości stawek podatku od nieruchomości zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – tłumaczy Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta.

– Połączenie rozwiązań pomocowych dla polskiej gospodarki ze szczebla rządowego i samorządowego pozwoli na łatwiejsze przejście wielu firmom przez trwający kryzys. Wszelkie formy wsparcia dla przedsiębiorców w tym trudnym okresie dają im dodatkowy oddech, ale przede wszystkim zmniejszają ryzyko upadłości – dodaje Marcin Stępniewski z klubu PiS.

24 radnych było za przyjęciem ulg podatkowych. Jedyny głos wstrzymujący oddała Anna Myślińska.

O złej sytuacji finansowej właścicieli obiektów sportowych pisaliśmy kilka razy na łamach naszego portalu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Z Kielc znikną stoki narciarskie i prywatne obiekty sportowe? Przedsiębiorcy mają dosyć