Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. weterynarza, który uśpił zdrowego psa - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. weterynarza, który uśpił zdrowego psa

Przeczytaj także

Kielecki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez weterynarza, który przez pomyłkę miał uśpić zdrowego psa. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w podkieleckiej gminie Zagnańsk.

Anna Studzińska, prezes TOZ Kielce uważa, że w tej sytuacji mogło dojść do złamania procedur przez weterynarza, dlatego przedstawiciele towarzystwa zamierzają zgłosić sprawę do prokuratury.

„Weterynarz popełnił w zasadzie wszystkie możliwe błędy, jeśli chodzi o procedury weterynaryjne” – oceniła w rozmowie z Studzińska. „Przede wszystkim właściciele muszą wyrazić zgodę na piśmie na eutanazję zwierzęcia, to w ogóle nie miało miejsca” – zaznaczała.

„Z informacji, które do mnie docierają, wynika, że właściciele myśleli, że zwierzę ma być zaszczepione przeciwko wściekliźnie, ponieważ wielokrotnie takie sytuacje miały miejsce i dlatego zawołali swojego psa. Dodatkową kwestią jest to, co wykaże zakład toksykologii i jakim środkiem pies został uśpiony, być może to też nie była substancja, która jest obecnie stosowana” – dodała.

Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach powiedział, że weterynarz został przesłuchany przez policję w charakterze świadka, nie usłyszał zarzutów. Policja czeka na opinię biegłego, która ma dać odpowiedź, jaką substancję podano psu i czy to spowodowało, że zwierzę padło.

Do zdarzenia doszło w środę 4 maja. Właściciele owczarka niemieckiego twierdzą, że weterynarz wszedł samowolnie na ich podwórko i uśpił psa. Z relacji zamieszczanych w mediach społecznościowych wynikało, że weterynarz miał być wezwany pod inny adres, do 12-letniego chorego kundelka do oceny, czy można go jeszcze wyleczyć.

Autor: Wiktor Dziarmaga

 

 

Przeczytaj także