Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców w wieku 55 plus - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców w wieku 55 plus

Do 2024 r. będzie kontynuowany w Kielcach program darmowych szczepień przeciw grypie dla osób powyżej 55 lat. Jednogłośną decyzję w tej sprawie podjęli w czwartek kieleccy radni.

Dyrektor wydziału edukacji kultury i sportu w kieleckim magistracie Piotr Łojek, poinformował, że program został pozytywnie zaopiniowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. W najbliższych tygodniach miasto ogłosi konkurs ofert na zakup szczepionek i realizację programu. Rozpoczęcie szczepień planowane jest we wrześniu.

W Kielcach do programu będzie się kwalifikować ponad 67 tys. mieszkańców. W latach 2017-2020 ze bezpłatnych szczepień korzystało ok. 10 tys. osób, czyli ok. 15 proc. populacji podlegającej szczepieniu. Roczny koszt programu szacowany jest na 600 tys. zł.

Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, przytoczonych w uzasadnieniu uchwały, wynika, że w sezonie grypowym 2020/2021 od 1 września 2020 r. do 7 maja 2021 r. w Polsce zanotowano łącznie 1 648 542 zgłoszenia przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę. Nie zarejestrowano żadnych zgonów. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga


Przeczytaj także