Biblioteka językowa powstanie przy ulicy Okrzei Kielce

Biblioteka językowa powstanie przy ulicy Okrzei. Wypożyczymy obcojęzyczne książki i czasopisma

książki biblioteka

Biblioteka językowa powstanie przy ulicy Okrzei w Kielcach. Książki i czasopisma w językach obcych, będzie można wypożyczyć w filii nr. 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Oficjalnie otwarcie za niespełna dwa tygodnie.

Od kilku miesięcy poprzyglądałam się statystykom i lokalizacji tego miejsce. To jedyna biblioteka, która nie jest zlokalizowana na jakimś konkretnym osiedlu. Dlatego też, statystyki były nieciekawe. Oczywiście odwiedzają nas czytelnicy, ale nie  w takiej ilości jak byśmy chcieli. Dlatego pomyśleliśmy o tym, by zrobić profilowaną bibliotekę, ponieważ książki  były porozrzucane po innych miejscach w całym mieście. Teraz kiedy ktoś będzie chciał poczytać książki w język angielskim, włoskim  francuskim czy  niemiecki będzie je mógł wyparzyć w siedzibie przy ulicy Okrzei – powiedziała Anna Żmudzińska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Ponadto w filii przy ulicy Okrzei planowane są spotkania z obcokrajowcami.

Będziemy chcieli spotykać się przybliżać naszym czytelnikom nie tylko literaturę naszego kraju, ale też szeroko rozumianą kulturę – dodała dyrektor.

Zwiększy się także księgozbiór. Planowane jest zakupienie nowych publikacji.

Będziemy mieli bogatszą ofertę, księgozbiór się zwiększy, ogłosiliśmy przetarg na zakupienie nowych książek. Czekamy też na dary. Jeśli ktoś będzie chciał może nam przynosić te książki, które już przeczytał i są one w dobrym stanie. Zależy nam, aby się tymi książkami wymieniać – powiedziała Anna Żmudzińska.

W Filii nr 9  nadal będzie można wypożyczyć książki w języku polskim. Oficjalne otwarcie biblioteki językowej planowane jest 2 marca.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o