Bogdan Wenta pokonał koronawirusa. "Objawy choroby nie były u mnie silne" - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Bogdan Wenta pokonał koronawirusa. „Objawy choroby nie były u mnie silne”

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta pokonał koronawirusa i wrócił do pracy stacjonarnej w ratuszu po kilkunastodniowej izolacji. 

– Po uzyskaniu pozytywnego testu na obecność koronawirusa, przebywaliśmy z żoną w domu. Na szczęście objawy choroby nie były u mnie silne – poinformował włodarz miasta.

Bogdan Wenta podziękował też wszystkim za „liczne oznaki sympatii i troski i życzenia powrotu do zdrowia”.

– Życzliwość i pozytywna energia, którą sobie okazujemy, może być dodatkowym lekarstwem w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Ale szczególnego znaczenia nabiera dobrosąsiedzka pomoc. Otrzymaliśmy z żoną mnóstwo jej oznak. Mimo potencjalnego zagrożenia, zgłaszało się do nas wiele osób gotowych do robienia codziennych zakupów czy dostarczenia potrzebnych lekarstw – dodał Bogdan Wenta. 

– Pandemia, która tak zmieniła w tym roku nasze życie, na szczęście nie zabiła tego, co w nas najlepsze. Z tą świadomością zdecydowanie łatwiej będzie mierzyć się ze wszystkimi skutkami, które jeszcze przyniesie. Jako miasto dokładamy wszelkich starań, by kielczanie mogli się czuć bezpiecznie. Zapewniam, że nie ustaniemy w tych wysiłkach do całkowitego wyeliminowania zagrożenia  – podkreślił prezydent Kielc.