Bogdan Wenta z absolutorium - wKielcach.info

Bogdan Wenta z absolutorium

Prezydent Bogdan Wenta uzyskał absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku.  Za było 17 radnych, natomiast 8 wstrzymało się od głosu.

Katarzyna Suchańska, przewodnicząca klubu radnych Bezpartyjni i Niezależni,  oraz przewodnicząca komisji finansów oceniła, że budżet jest odzwierciedleniem braku wizji prezydenta Kielc na przyszłości miasta. – A ten brak wynika z porzucenia przez pana prezydenta założeń programu wyborczego,  na który się umówiliśmy z kielczanami – powiedziała radna, która w głosowaniu wstrzymała się od głosu.

Agata Wojda, szefowa klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, stwierdziła, że dyskusja nad absolutorium pozwala się skupić na twardych faktach, a nie tylko na ocenie subiektywnej działań prezydenta. Zaznaczyła, że zastrzeżeń co do wykonania budżetu nie miały zarówno komisja rewizyjna kieleckiej rady miasta jak i Regionalna Izba Obrachunkowa.  – Ta pozytywna opinia, jaką pan prezydent i jego służby finansowe otrzymały za realizację budżetu za 2019 rok, jest dla nas w dużej mierze wytyczną – deklarowała Agata Wojda.

Przypomnijmy, że podczas czwartkowej sesji radni nie udzielili prezydentowi wotum zaufania. Przeciwko było 15 radnych.

Wenta również w ubiegłym roku nie otrzymał wotum zaufania. Według ustawy o samorządzie gminnym, w przypadku nieudzielenia prezydentowi wotum zaufania w dwóch kolejnych latach rada miasta może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania prezydenta.  – Jestem gotowy do prawdziwej oceny dokonanej przez mieszkańców – stwierdził Wenta.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments