Budowa kompleksu biurowców MAC Edukacja znowu opóźniona - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Budowa kompleksu biurowców MAC Edukacja znowu opóźniona

Nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa kompleksu biurowców MAC Edukacja na rogu ulicy Zagnańskiej i Olszewskiego w Kielcach. Cały czas trwa przygotowywanie planu zagospodarowania przestrzennego dla inwestycji.

Pierwsze informacje o budowie nowoczesnego kompleksu biurowego przy ulicy Zagnańskiej pojawiła się w lecie 2019 roku. To wtedy w trakcie konferencji prasowej w Targach Kielce inwestor zaprezentował wizualizacje czterech nowoczesnych biurowców. W kompleksie ma być aż 60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

– Planujemy zbudować jeden z najnowocześniejszego tego typu kompleksów, doskonale skomunikowany, rozpoczynający zmianę terenów poprzemysłowych w Kielcach. Dzięki tej inwestycji Kielce znajdą się na mapie miast europejskich oferujących nowoczesne powierzchnie biurowe, zarządzane przez inteligentne systemy – zapowiadał wówczas Grzegorz Kowalski, prezes Grupy MAC.

Pierwszy etap budowy kompleksu biurowców miał się rozpocząć w zeszłym roku. Tak się jednak nie stało. W listopadzie inwestor czekał na stworzenie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru, gdzie ma powstać inwestycja. Cały czas trwają prace nad nim.

– Sporządzamy plan. Na razie mamy opinię gminnej komisji urbanistyczno-architektonicznej, która miała trochę uwag do projektu. Niebawem wysyłamy projekt planu w ramach fazy opiniowania i uzgadniania. Oznacza to, że gdyby wszystko poszło dobrze to za pięć-sześć miesięcy moglibyśmy przedstawić plan radzie miasta do uchwalenia – mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału urbanistyki i architektury w kieleckim ratuszu.


Przeczytaj także