Centrum Kształcenia Zawodowego prawie gotowe. "To ogromna szansa rozwoju dla Kielc" - wKielcach.info

Centrum Kształcenia Zawodowego prawie gotowe. „To ogromna szansa rozwoju dla Kielc”

fot. Michał Mróz – Interceptor

Dobiega końca budowa Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach.  Będą się tam kształcić kadry dla branży metalowo–odlewniczej. – Dzięki CKZ miasto wpiszę się w mapę kształcenia zawodowego na najwyższym poziomie – przekonywał podczas konferencji prasowej Domnik Kraska, dyrektor CKZ  

– Możemy śmiało powiedzieć, że to będzie najnowocześniejszy obiekt w Polsce. To jest ogromna szansa rozwojowa dla Kielc. Miasto wpiszę się w mapę kształcenia zawodowego na najwyższym poziomie. Wyposażanie, które się tutaj znajdzie będzie opowiadało obecnym potrzebom firm. W CKZ uczniowie będą mogli pracować między innymi na pięcioosiowych  obrabiarkach sterowanych numerycznie. To maszyny używane w najpocześniejszych zakładach – powiedział Dominik Kraska.

fot. um.kielce.pl

Centrum Kształcenia Zawodowego powstaje przy ulicy Łódzkiej. Obiekt ma 8 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. W środku powstanie 30 pracowni działających w czterech branżach: obróbki metalu, mechanicznej/mechatronicznej, elektrycznej/elektronicznej oraz informatycznej.

– Inwestorzy podczas rozmów dopytują czy w mieście działa takie centrum. Jest to dla nich istotne czy miasto rozwija szkolnictwo zawodowe oraz w jakich branżach będzie można znaleźć przyszłych pracowników” – mówił Bogdan Wenta, prezydent Kielc

Wartość inwestycji to ponad 44 miliony złotych. Z czego ponad 30 milionów stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

fot. Michał Mróz – Interceptor

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments