Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach przygotowuje się do przyjęcia pierwszych uczniów

Centrum Kształcenia Zawodowego szykuje się do rozpoczęcia szkoleń. Na początek wielkie zakupy

Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach przygotowuje się do przyjęcia pierwszych uczniów. Szkolenia mają się rozpocząć już we wrześniu.

Dominik Kraska, dyrektor CKZ poinformował, że zakończył się pierwszy etap inwestycji czyli budowa ośrodka – Od 20 kwietnia z całym zespołem przenieśliśmy się  i pracujemy w nowej siedzibie przy ulicy Łódzkiej. Przed nami drugi etap – moim zdaniem trudniejszy – to zakup i montaż specjalistycznego wyposażenia – powiedział dyrektor.

Zaznaczył, że przetargi na wyposażenie pracowni, które powstały w ośrodku, zostały ogłoszone.

– Mamy uruchomione przetargi na wyposażenie pracowni z branży automotive poświęconych mechanice samochodowej, blacharni. Przymierzamy się do ogłoszenia przetargów na wyposażenie pracowni informatycznych. Jeśli po stronie producenckiej nie będzie problemu, to będziemy gotowi, aby na  początku września przyjąć pierwszych uczniów i słuchaczy w swoje mury -zapowiedział Kraska.

Dotychczas rozstrzygnięto już przetarg na wyposażenie pracowni do obróbki tworzyw w technologii CNC. Montaż maszyn ma się rozpocząć pod koniec maja.  Łącznie na zakup wyposażenia zabezpieczono około 11 milionów złotych.

Kraska zapowiedział, że wiadomo też kto będzie szkolić uczniów i słuchaczy CKZ. Kadrę nauczycielską mają tworzyć fachowcy z Zespołu Szkół Mechanicznych oraz  Politechniki Świętokrzyskiej.

Centrum Kształcenia Zawodowego powstało przy ulicy Łódzkiej. Obiekt ma 8 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. W środku powstało 30 pracowni działających w czterech branżach: obróbki metalu, mechanicznej/mechatronicznej, elektrycznej/elektronicznej oraz informatycznej. Profil szkoleniowy centrum przygotowywano w oparciu o potrzeby lokalnego rynku pracy.

Mimo, że CKZ jeszcze nie rozpoczęło szkoleń, to już ma za sobą pierwszy sukces. Ośrodek  zajął pierwsze miejsce w głosowaniu internautów na najlepszą inwestycję w Polsce w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020, organizowanym przez serwis Portal Samorządowy.

Wartość inwestycji to ponad 44 miliony złotych. Z czego ponad 30 milionów stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subscribe  
Powiadom o