Co dalej z Koroną i PGE VIVE? Prezydent Wenta spotka się z prezesami

Co dalej z Koroną i PGE VIVE? Prezydent Wenta spotka się z prezesami

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta spotka się w tym tygodniu z włodarzami Korony Kielce i PGE VIVE Kielce. Spotkania mają związek z problemami, które w ostatnich czasie mają oba kluby.

Bogdan Wenta oba spotkania zaplanował na czwartek, 2 lipca. Najpierw spotka się z Krzysztofem Zającem, prezesem Korony Kielce, następnie z zarządem PGE VIVE wraz z Bertusem Servaasem. Na każde ze spotkań przewidziano dwie godziny, a tematami mają być aktualna sytuacja klubów oraz ich przyszłość.

Zarówno PGE VIVE jak i Korona Kielce mają  w ostatnim czasie sporo problemów. PGE VIVE potrzebuje 2,5 mln zł, by załatać dziurę budżetową, natomiast Korona ma już tylko teoretyczne szanse na utrzymanie w Ekstraklasie.

Co ciekawe nie wiadomo jak postąpi większościowy akcjonariusz Korony, czyli rodzina Hundsdorferów. Według informacji Radia eM Kielce, niemieccy właściciele, wydadzą w tym tygodniu oświadczenie dotyczące ich dalszego zaangażowania w sprawy „żółto-czerwonego” klubu.

Bardzo możliwe, że na spotkaniu prezesa Krzysztofa Zająca z Bogdanem Wentą zostanie poruszony temat terminu kolejnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Sprawą, która od wielu miesięcy pozostaje bez rozstrzygnięcia jest podniesienie kapitału zakładowego spółki.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x