Cysterna uderzyła w wiadukt. Utrudnienia w ruchu drogowym - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Cysterna uderzyła w wiadukt. Utrudnienia w ruchu drogowym

Przeczytaj także

Zdjęcia: OSP KSRG Kostomłoty Drugie

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 6 rano na drodze szybkiego ruchu S7 w kierunku Krakowa (gmina Masłów). Kierowca samochodu ciężarowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w filar budowanego wiaduktu, który prowadzi z Kielc do Zagnańska. Podpięta do pojazdu cysterna była pusta.

Na miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu, związane z poranną kolizją. – Mężczyzna kierujący Manem, prawdopodobnie w wyniku warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad pojazdem. Najpierw uderzył w sygnalizację ostrzegającą o zwężeniu pasa ruchu, a następnie w filar budowanego wiaduktu. Podpięta do pojazdu cysterna była pusta, bez żadnej zawartości – mówi mł. asp. Małgorzata Perkowska – Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Kierujący był trzeźwy. Nikt nie odniósł obrażeń.

– W piątek o godzinie 6:01 zostaliśmy zadysponowani przez Miejskie Stanowisko Kierowania do zdarzenia drogowego z udziałem cysterny drogowej na drodze szybkiego ruchu S7 w kierunku Krakowa między węzłem „zachód”, a „północ” gm. Masłów. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej kierowca pojazdu znajdował się już pod opieką ZRM – informuje z kolei OSP KSRG Kostomłoty Drugie.

Przeczytaj także