Czołowe zderzenie busa i pojazdu ciężarowego. Nie żyje jeden z kierowców - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Czołowe zderzenie busa i pojazdu ciężarowego. Nie żyje jeden z kierowców

Przeczytaj także

Fot. główne: Na Drodze Świętokrzyskie/Facebook

Tragiczny wypadek w Bielinach (powiat kielecki). W wyniku czołowego zderzenia busa i pojazdu ciężarowego śmierć na miejscu poniósł kierowca pierwszego pojazdu, 41 – letni mieszkaniec Kielc. 

Policja informuje, że aktualnie ustalane są szczegółowe okoliczności i przebieg całego zdarzenia. – W poniedziałek przed godziną 14 na ulicy Kieleckiej doszło do czołowego zderzenia busa marki renault z pojazdem ciężarowym marki MAN. Na skutek tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący busem – przekazuje mł. asp. Małgorzata Perkowska – Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

St. ogn. Beata Gizowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach uzupełnia, że na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej w sile 14 ratowników. – Do naszych działań należało zabezpieczenie i wykonanie dostępu do kierowcy busa przy użyciu narzędzi hydraulicznych, ale życia mężczyzny nie udało się uratować. Drugi kierowca nie wymagał pomocy. Ratownicy odsłonili miejsce działań i odłączyli zasilanie z akumulatorów. Na miejscu wylądował także  śmigłowiec LPR – poinformowała.

AKTUALIZACJA –  GODZINA 16:15

– Jak wynika z pierwszych i bardzo wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracują na miejscu tego zdarzenia, mężczyzna kierujący pojazdem marki renault trafic z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem ciężarowym marki MAN, którym kierował trzeźwy 41 – latek – mówi mł. asp. Małgorzata Perkowska – Kiepas

Dodaje, że policjanci pracują pod nadzorem prokuratora. – Droga w obrębie miejsca tego zdarzenia w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana. Policjanci kierują na objazdy – przekazuje oficer prasowy.

Kierujący renault to 41 – letni mieszkaniec Kielc.

Fot. KM PSP w Kielcach

Fot. Na Drodze Świętokrzyskie/Facebook

Przeczytaj także