Czwarty plebiscyt „Ludzi z pasją”. Tytuł lidera dla Bertusa Servaasa [ZDJĘCIA] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Czwarty plebiscyt „Ludzi z pasją”. Tytuł lidera dla Bertusa Servaasa [ZDJĘCIA]

Przeczytaj także

Finał plebiscytu „Ludzie z pasją” odbył się w niedzielę 4 grudnia w Hotelu Kongresowym. Po raz czwarty wyróżniono szereg osób, które zasłużyły się między innymi dla kultury i sportu. Liderem został Bertus Servaas, prezes klubu piłki ręcznej Łomża Industria Kielce.

– Chciałbym podziękować za to wyróżnienie. Każde takie wyróżnienie to znak poparcia tego, co robisz. Daje też siłę. Otrzymanie takiej nagrody zawsze jest czymś miłym, jednak ja chciałbym ją zadedykować mojej rodzinie, w tym żonie, która wspiera mnie już ponad 20 lat w tym co robię. Bez mojej rodziny nie wyobrażam sobie, żebym mógł funkcjonować. Chciałbym tez podziękować wszystkim ludziom, którzy są ze mną  przez ten czas i nigdy nie zawiedli – podkreślił.

W trakcie całego wydarzenia zebrani mogli posłuchać muzyki iobejrzeć pokaz mody, gdzie przedstawiono kolekcję Ewy Łukawskiej, kieleckiej projektantki. Uhonorowano także osoby, które przyczyniły się do powstania ławki upamiętniającej Bronisława Opałkę. Mowa tutaj o twórcy popularnej postaci Genowefy Pigwy.

Pomysłodawcą plebiscytu „Ludzie z Pasją” jest Jacek Wiatrowski, natomiast kapitule przewodniczy kielecki radny, Kamil SuchańskiZa nami finał 4 edycji plebiscytu „Ludzie z pasją”, w którym mam zaszczyt być przewodniczącym kapituły, mogłem wręczać nagrody laureatom. Cieszę się, że tacy ludzie realizując swoją pasję, inspirują innych do sięgania po marzenia i jednocześnie swoimi dokonaniami rozsławiają nasze miasto – mówi Suchański.

„Liderem Ludzi z Pasją” w kategorii „Mecenas Sportu” został w tym roku Bertus Servaas, prezes klubu piłki ręcznej Łomża Industria Kielce. Nagrody otrzymali także:

– Ewa Kozłowska – kategoria „Osobowość”

– Agnieszka Makuch – kategoria „Biznes/Przedsiębiorca”

Teatr TeTaTet Teresa i Mirosław Bielińscy – kategoria „Kultura”

– Stanisław Tutaj – kategoria „Kultura”

– Joanna Tomusiak – kategoria „Społecznik”

– Henryk Bielacha – kategoria „Sport”

Przeczytaj także