Te główne ulice Kielc powinny zostać jak najszybciej wyremontowane! Sprawdzamy czy jest na to szansa - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Te główne ulice Kielc powinny zostać jak najszybciej wyremontowane! Sprawdzamy czy jest na to szansa

Często pytacie nas czy istotne dla układu komunikacyjnego kieleckie ulice w złym stanie doczekają się remontu? Postanowiliśmy to sprawdzić.

O możliwe remonty ważnych kieleckich ulic i skrzyżowań zapytaliśmy Jarosława Skrzydło, rzecznika Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Na razie nie zapowiada się, że zmian doczeka się skrzyżowanie na Rogatce Krakowskiej. – Tam przypadałaby się kompleksowa inwestycja, łącznie z wymianą podbudowy i wszystkich sieci, ale na razie póki, co nie mamy takich planów – mówi Jarosław Skrzydło. Jak dodaje Miejski Zarząd Dróg szukał zewnętrznych źródeł finansowania dla inwestycji, ale na razie żadne takie możliwości nie rysują się.

Nie będzie również prac remontowych na ulicy Krakowskiej. Powstaną tam za to dwa około dwukilometrowe odcinki ścieżek rowerowych. Pierwszy od ulicy Pakosz do Wojewódzkiego Domu Kultury, a drugi od ulicy Górników Staszicowskich do granicy miasta.

W najbliższych latach remontu powinna doczekać się ulica Tarnowska. – Są przymiarki, żeby remontować tę ulicę fragmentami podobnie jak ulicę Popiełuszki – zaznacza Jarosław Skrzydło.

Kolejna ważna ulica dla układu komunikacyjnego naszego miasta to Jagiellońska. Jednak tutaj również nie zapowiada się na szybką modernizację. Najszybciej remontu doczeka się skrzyżowanie Jagiellońskiej z ulicami Karczówkowską oraz Kamińskiego. – Obecnie są prowadzone prace projektowe dotyczące tej inwestycji – zaznacza rzecznik MZD. Jej finansowanie jest wpisane do Wieloletniego Programu Inwestycyjnego miasta Kielce na 2022 i 2023 rok. Jednak Jarosław Skrzydło zaznacza, że plany wieloletnie często się zmieniają: – Zobaczymy jak będzie pod koniec roku budżetowego.

Dobrych wiadomości nie mamy również dla mieszkańców osiedli Ślichowice i Podkarczówka, którzy często pytają o ulice Massalskiego i Kołłątaja. Obie nie są obecnie wpisane do jakichkolwiek prac remontowych.

Zakończyły się za to konsultacje społeczne odnośnie rozbudów: ulic Orląt Lwowskich i Piłsudskiego oraz skrzyżowania ulicy bpa Jaworskiego z Piłsudskiego oraz Zapolskiej. – Wpłynęło do nas ponad 80 opinii. To całkiem sporo. Te wszystkie opinie zostały przekazane do biura projektowego, które będzie je teraz szczegółowo analizować. Zostanie także sporządzony raport z tych konsultacji. Wtedy będzie wiadomo, które uwagi mieszkańców zostały uwzględnione, a które nie łącznie z podaniem przyczyn dlaczego tak czy nie – tłumaczy Jarosław Skrzydło. Inwestycja jest również wpisana do Wieloletniego Programu Inwestycyjnego miasta Kielce na 2022 i 2023 rok.


Przeczytaj także