Droga rowerowa przy Solnej powinna być przeniesiona na drugą stronę? - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Droga rowerowa przy Solnej powinna być przeniesiona na drugą stronę?

Przeczytaj także

Radny Maciej Bursztein zwrócił się do władz miasta o rozważenie pomysłu przeniesienia drogi rowerowej znajdującej się między ulicą Sienkiewicza a Solną. 

Tak zwana „Promenada Solna” od kilku lat przyciąga tłumy mieszkańców Kielc z powodu swojej bogatej oferty gastronomicznej. Obok ogródków znajduje się, często uczęszczana droga rowerowa. W związku z tym między ogródkami a ścieżką jest niewiele miejsca dla pieszych.

– W tym miejscu panuje bardzo duży ruch pieszych, zlokalizowane są ogródki gastronomiczne. Powoduje to liczne niebezpieczne sytuacje i zagrożenie dla pieszych – pisze w interpelacji Maciej Bursztein.

Radny prosi o rozważenie możliwości przeniesienia drogi dla rowerów na wschodni brzeg Silnicy, gdzie panuje znacznie mniejszy ruch i nie ma ogródków.  – Taki przebieg drogi dla rowerów będzie znacznie wygodniejszy dla wszystkich użytkowników, zarówno pieszych jak i rowerzystów – twierdzi Maciej Bursztein.

Przeczytaj także