Dron patrolował ulice. Posypały się mandaty [VIDEO i FOTO] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Dron patrolował ulice. Posypały się mandaty [VIDEO i FOTO]

Świętokrzyscy policjanci z grupy SPEED w trakcie służby w ramach działań ,,Bezpieczeństwo z powietrza’’ wykorzystywali bezzałogowy statek powietrzny. Droga krajowa 74 i znajdujące się na niej skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną znalazło się pod szczególnym nadzorem.

Na skrzyżowaniu dróg K-74 i W-753 w miejscowości Wola Jachowa, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przy użyciu policyjnego drona monitorowali zachowania kierujących. Szczególną uwagę zwrócili na niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Mundurowi przy pomocy kamery, w którą wyposażony jest policyjny dron obserwowali kierujących pojazdami, którzy pomimo wyświetlanego czerwonego światła, wjeżdżali na skrzyżowanie.

Przy użyciu niecodziennego sprzętu policjanci zarejestrowali kilku kierujących, którzy zignorowali wskazania sygnalizatora. W tych przypadkach piloci drona poinformowali stojących nieopodal funkcjonariuszy, którzy zatrzymali do kontroli drogowej wskazane pojazdy.

Tego typu działania z pomocą drona, który posiada świętokrzyska drogówka, po raz pierwszy zostały dzisiaj zainicjowane w ramach monitorowania wzmożonego ruchu pojazdów w okresie przedświątecznym. Będą one kontynuowane również w innych miejscach, można się ich spodziewać  na terenie całego województwa świętokrzyskiego.

Źródło: KWP w Kielcach

Przeczytaj także