DS Smith inwestuje w Kielcach. Powstała fabryka za 7,5 mln zł! [ZDJĘCIA] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

DS Smith inwestuje w Kielcach. Powstała fabryka za 7,5 mln zł! [ZDJĘCIA]

7,5 miliona złotych w budowę nowej Fabryki Displayów w Kielcach zainwestowała firma DS Smith, wiodący producent ekologicznych opakowań z tektury falistej. Oznacza to podwojenie mocy produkcyjnych, a co za tym idzie również zatrudnienia oraz zwiększenie zamówień u lokalnych dostawców w ciągu najbliższych lat.

Budowa ruszyła 1 lipca 2020 roku. Zakończyła się kilka tygodni temu, 30 stycznia br. Cała fabryka będzie miała powierzchnię 5700 metrów kwadratowych, z czego zdecydowana większość to nowo wybudowana część o powierzchni 3600 metrów kwadratowych. Inwestycja warta 7,5 mln złotych objęła postawienie nowej hali oraz generalny remont pomieszczeń socjalnych oraz biurowych. Wszystko po to, by zapewnić nie tylko efektywną i nowoczesną produkcję, ale także komfortowe warunki pracy dla osób zatrudnionych w fabryce.

To ponad dwa razy tyle przestrzeni niż mieliśmy do dyspozycji do tej pory. Zyskaliśmy miejsce, które umożliwi nam realizację w jednym czasie wielu projektów – mówi Grzegorz Bielnik, dyrektor zarządzający zakładami przetwórczymi w DS Smith.

W ciągu najbliższych 4 lat firma planuje stworzyć 60 nowych miejsc pracy. Oznacza to również więcej pracy dla lokalnych dostawców DS Smith.

Precyzja, innowacyjność i ekologia

W nowej fabryce znajdą się maszyny do przetwarzania tektury z wysokiej jakości drukiem offsetowym. Specyfiką tego typu asortymentu są niestandardowe produkcje.Wymagają one dużych powierzchni do kompletacji,  zaangażowania nie tylko prac manualnych ale również użycia maszyn wykrawających, laminatorów do produkcji tektur pięciowarstwowych oraz specjalistycznych składarko-sklejarek.

Fabryka będzie doposażona w kolejne maszyny zgodnie z wyznaczonym na najbliższe lata planem inwestycji. To oznacza stały rozwój i stabilne miejsca pracy dla osób, które już pracują w DS Smith oraz tych,  które dołączą do nas wraz z rozwojem biznesu. – tłumaczy Bielnik –  Dzięki tej oraz przyszłym inwestycjom nasze moce produkcyjne wzrosną dwukrotnie.”

Nowoczesna hala została wybudowana z myślą o ochronie środowiska. Między innymi wyposażono ją w oświetlenie LED, które pozwala na oszczędność energii. Automatyczna linia odprowadzająca odpad z maszyn wycinających sprawia, że każdy najmniejszy skrawek tektury trafia do recyklingu.

Co to są displaye

Trudno wyobrazić sobie współczesny handel displayów. Spotykamy je zarówno w osiedlowych sklepach, jak również w dużych marketach. Pozwalają one na lepszą ekspozycję towaru i mają na celu zachęcić do zakupu. Są to zarówno standy szafowe o różnych kształtach i wymiarach, kosze wyspowe, a także displaye naladowe i ekspozycje wielopaletowe.

„Nasze displaye przeznaczone są zarówno dla przedstawicieli handlowych – mogą być rozkładane i towarowane w sklepie  lub przeznaczone do co-packingu. Wtedy standy jadą do centrum logistycznego, tam produkt układany jest na standzie i w takiej formie rozsyłany do sklepów” – tłumaczy Aneta Szkoła, kierownik Fabryki Displayów w DS Smith Polska.

Obecnie kielecka Fabryka Displayów przetwarza blisko 5 mln metrów kwadratowych tektury. Docelowo będzie to dwa razy tyle, czyli więcej niż ma powierzchnia całego Cypru.

Przeczytaj także