Dwaj mężczyźni zatrzymani podczas produkcji amfetaminy, zabezpieczono ponad 40 kg narkotyków - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Dwaj mężczyźni zatrzymani podczas produkcji amfetaminy, zabezpieczono ponad 40 kg narkotyków

Kieleccy policjanci zatrzymali w Sopocie dwóch mężczyzn podczas produkcji amfetaminy. Zabezpieczono ponad 40 kg narkotyków – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Kielcach. 37-letni Piotr M. i 41-letni Przemysław W. zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 20 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, w ramach postępowania Prokuratury Okręgowej w Kielcach, zatrzymali 4 stycznia w Sopocie dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i wytwarzanie środków odurzających.

37-letni Piotr M. (mieszkaniec województwa świętokrzyskiego) i jego o cztery lata straszy kolega Przemysław W. (mieszkaniec województwa mazowieckiego) zostali zatrzymani na gorącym uczynku, podczas produkcji i porcjowania amfetaminy.

„W toku przeszukań policjanci zabezpieczyli łącznie 40 kg świeżo wyprodukowanej amfetaminy, kilogram marihuany, 750 tabletek ekstazy oraz płynną amfetaminę, półprodukty i urządzenia do przerobu amfetaminy” – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

 

Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków szacowana jest na ponad 2 mln zł.

„Piotr M. usłyszał zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków o wadze ponad 80 kg, przetwarzania znacznej ilości amfetaminy o wadze 40 kg w warunkach recydywy, a nadto posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna był już karany za umyślne przestępstwo podobne i odbył za nie karę pozbawienia wolności w latach 2014-2019” – podkreślił Prokopowicz. Dodał, że drugiemu zatrzymanemu, Przemysławowi W., ogłoszono zarzuty przetwarzania znacznych ilości amfetaminy o wadze 40 kg i posiadania znacznych ilości narkotyków.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Autor: Janusz Majewski

Przeczytaj także