Dyskont Aldi powstanie na atrakcyjnej działce obok centrum Kielc - wKielcach.info

Dyskont Aldi powstanie na atrakcyjnej działce obok centrum Kielc

W Kielcach powstanie pierwszy sklep sieci Aldi. Przygotowanie inwestycji już się rozpoczęło. Market w ciągu pięciu miesięcy ma powstać na atrakcyjnej działce na rogu Al. Solidarności i Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego.

W miejscu inwestycji pracuje już ciężki sprzęt budowlany. Trwa przygotowanie podłoża pod przyszłą inwestycje.  – Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę – potwierdził nam Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału urbanistyki i architektury  w kieleckim urzędzie miasta.

Z naszych informacji wynika, że budynek ma mieć powierzchnię około 1200 metrów kwadratowych. Obok powstanie także parking dla kilkudziesięciu samochodów. Budowa sklepu ma się zakończyć do końca tego roku.

Jednak budowa parterowego  marketu w tej części miasta, już w przeszłości budziła emocje wśród części środowisk miejskich. Zarzucano, że przy tego typu miejscach – zlokalizowanych przy głównych arteriach – powinna powstawać wysoka zabudowa np. biurowo usługowa.

–   Też jako mieszkaniec wolałbym, żeby zamiast komercyjnego parterowego pawilonu powstawały u nas biurowce z miejscami pracy wysokiej jakości. Oczywiście tego typu działki można na tego typu cel poświęcać. Jednak nie ma takiej twardej zasady, że przy ulicy dwujezdniowej muszą być wysokie budynki. Struktura miasta nie jedno ma imię. Sprawa nie jest czarno biała  – powiedział Hajdorowicz.

Dyrektor zwraca także uwagę na kwestie przewietrzania miasta.

– Jakkolwiek kontrowersyjnie by to nie zabrzmiało, to arterie dwupasmowe też są kanałami przewietrzania miasta. Są to kanały wolne od zabudowy i w przekroju ulicznym, pod kątem przewietrzania, lepszy jest taki przekrój, gdy wysokość zabudowy narasta od strony ulicy. To nie jest tak oczywiste, że przy arteriach musi być wysoka zabudowa –  podkreślił.

Firma Aldi powstała w Niemczech w 1946 roku. Dyskonty tej sieci prowadzone są w 18 krajach. Jak podaje Buisness Insider  Aldi w Niemczech jest głównym rywalem Lidla, ale chce zmniejszyć dystans do konkurenta również w Polsce.

Aldi w zeszłym roku otworzyło w Polsce  sześć sklepów, a od początku tego roku – cztery. Sieć ma obecnie 141 placówek nad Wisłą, zapowiada jednak przyspieszenie rozwoju w naszym kraju. W tym roku chce uruchomić jeszcze 10 sklepów – podaje BI.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
1 miesiąc temu

Niech by ktoś pokazał wizualizację tego Aldiego przedsięwzięcia w Kielcach. Kiedyś miało być tu osiedle mieszkaniowe, a tu nagle taka zmiana i to w dziwnie tajemniczy sposób. Tajne łamane przez poufne! Niech ktoś z UM to raczy wyjaśnić.

Adam
1 miesiąc temu

Kolejny sklep wielkopowierzchniowy tak jak by ich było mało u nas…