Dziennikarz TVN zginął po ataku nożownika - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Dziennikarz TVN zginął po ataku nożownika

Przeczytaj także

Policja poszukuje sprawcy, który w miniony weekend w Parku Śląskim w Chorzowie zadał ciosy nożem 30-letniemu mężczyźnie. Ofiara zmarła mimo prowadzonej reanimacji. Według informacji katowickiej „Gazety Wyborczej” ofiara to dziennikarz Paweł K. współpracujący z „Dzień Dobry TVN”. Miał własną firmę i robił materiały dla stacji.

Rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara powiedziała w poniedziałek PAP, że w niedzielę o pierwszej w nocy mundurowi otrzymali informację o zgonie mężczyzny, który został przewieziony na pogotowie ratunkowe w Katowicach. Medykom nie udało się uratować jego życia.

„Ustaliliśmy, że zdarzenie miało miejsce tej samej nocy na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Na miejsce pojechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia, policjanci pracowali w obecności prokuratora. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chorzowie” – powiedziała policjantka.

Według nieoficjalnych informacji 30-latek był w Parku Śląskim razem ze znajomą. To ona zabrała go do samochodu i przewiozła na pogotowie. Mężczyzna, który został zamordowany, miał wiele ran zadanych ostrym narzędziem. O szczegółach prowadzonego śledztwa ma jeszcze w poniedziałek opowiedzieć chorzowska prokuratura.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

Przeczytaj także