E.Leclerc zamknął sklep w Pasażu Świętokrzyskim. Kto wprowadzi się na jego miejsce? - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

E.Leclerc zamknął sklep w Pasażu Świętokrzyskim. Kto wprowadzi się na jego miejsce?

Od poniedziałku, 11 października w Pasażu Świętokrzyskim na osiedlu Ślichowice przestał funkcjonować hipermarket E.Leclerc. Dyrekcja sklepu jako powód wyprowadzki podaje brak porozumienia z właścicielem centrum handlowego.

E. Leclerc prowadził działalność w Pasażu Świętokrzyskim od 15 lat. Dyrekcja hipermarketu wydała oficjalny komunikat w tej sprawie:

„Informujemy, że od 11 października sklep E. Leclerc w Pasażu Świętokrzyskim w Kielcach zakończył działalność. Mimo prowadzonych w ostatnim okresie rozmów z właścicielem centrum handlowego, nie udało się dojść do porozumienia. Sklep E.Leclerc w Kielcach działał od 2006 roku. Serdecznie dziękujemy personelowi sklepu oraz wszystkim klientom za 15-letnie zaufanie”.

Kto za E.Leclerc?

Bardzo możliwe, że nowym hipermarketem w Pasażu Świętokrzyskim będzie Kaufland. Supermarket już kilka miesięcy temu złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów  w sprawie przejęcia prawa do powierzchni handlowej E.Leclerca w Kielcach. Jednak UOKiK miał zastrzeżenia do wniosku, które dotyczyły „istotnego ograniczenia konkurencji”. Wtedy Kaufland wycofał się ze swoich planów, ale w obecnej sytuacji prawdopodobnie wróci do pomysłu ulokowania sklepu w centrum handlowym na Ślichowicach.

Przeczytaj także