Ewakuacja dzieci z przedszkola, podtopione piwnice i posesje - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Ewakuacja dzieci z przedszkola, podtopione piwnice i posesje

Przeczytaj także

Fot. Na Drodze Świętokrzyskie/Facebook

Ewakuacja dzieci z przedszkola, do którego zalana została droga dojazdowa, podtopione piwnice i posesje – to skutki ulewnych deszczy, które w poniedziałek po południu przeszły nad regionem świętokrzyskim.

W poniedziałek po południu nad województwem świętokrzyskim przeszły ulewne deszcze połączone z porywistym wiatrem. Strażacy interweniowali 92 razy, głównie do podtopionych piwnic i posesji.

„W Kazimierzy Wielkiej w wyniku intensywnych opadów zalana została droga dojazdowa do przedszkola. Strażacy przy pomocy pontonu ewakuowali z przedszkola 40 dzieci, które bezpieczne trafiły do rodziców” – powiedział PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Kielcach.

W stolicy regionu świętokrzyskiego w jednym z przedszkoli zawaliły się fragmenty podwieszanego sufitu. Na szczęście w pomieszczeniu nie było ani dzieci, ani nikogo z personelu. W Szkole Podstawowej nr 32 w Kielcach zalana została szatnia.

Najwięcej strażackich interwencji było w powiatach: buskim (48), w kazimierskim (20), starachowickim (9), kieleckim (6) i pińczowskim (5).(PAP)

Autor: Janusz Majewski

Przeczytaj także