Formaster postawi fabrykę w Kielcach. Będą nowe miejsca pracy - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Formaster postawi fabrykę w Kielcach. Będą nowe miejsca pracy

Przeczytaj także

Jedna z największych firm w regionie – Formaster S.A., produkująca m.in. filtry i butelki Dafi postawi swoją nową fabrykę w Kielcach. Znajdzie w niej pracę około 80 osób. 

Informacje przekazał w środę za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku radny Maciej Bursztein, który zarazem pełni funkcję członka zarządu Formaster S.A. oraz członka rady nadzorczej Dafi S.A. 

„Pierwszy raz w tym roku nie wezmę udziału w sesji rady miasta ze względu na wyjazd biznesowy – niestety. Ale już mogę się pochwalić, że mój wyjazd związany jest z kolejną fabryką Formaster SA, która najpewniej powstanie w moich ukochanych Kielcach” – czytamy na profilu radnego. 

Maciej Bursztein pytany przez naszą redakcję o szczegóły inwestycji powiedział, że fabryka stanie na Białogonie. – Powstanie dwukondygnacyjna hala produkcyjna oraz laboratorium. Pomimo tego, że produkcja będzie bardzo nowoczesna, zautomatyzowana i będzie dużo robotów oraz podajników, to zatrudnienie znajdzie około 80 osób. Jesteśmy na razie w fazie opracowania projektu inwestycji – informuje kielecki radny. 

Obecnie Formaster S.A. zatrudnia ponad 400 osób. Firma ma ponad 30 lat doświadczenia w produkcji urządzeń i akcesoriów dla przemysłu oraz gospodarstw domowych. Formaster tworzy trzy marki: Dafi – filtry i dzbanki poprawiające jakość wody pitnej, SeeYoo – pojemniki na żywność, zgrzewarki próżniowe, a także worki strunowe oraz HexR – grzejniki grafitowe do ogrzewania powietrza. Na ten moment Formaster posiada dwie fabryki znajdujące się w Kielcach i Bilczy.

Przeczytaj także