[FOTO] W Basenach Tropikalnych jest już woda. Trwają ostatnie testy - wKielcach.info

[FOTO] W Basenach Tropikalnych jest już woda. Trwają ostatnie testy

W Basenach Tropikalnych Binkowski Resort trwają ostatnie testy niecki basenowej, w której pojawiła się już woda. Choć właściciele nie zdradzają jeszcze daty otwarcia, to jest ono coraz bliżej. Wszystko uzależnione jest od sytuacji pandemicznej. 

– Koronawirus nieco pokrzyżował nam plany i na pewno spowolnił otwarcie obiektu. Jednak jesteśmy już bardzo blisko finiszu. Wykańczamy wnętrze, atrakcje dla dzieci są już gotowe, a obecnie zapełniliśmy główną nieckę basenową. Mam nadzieję, że sytuacja związana z koronawirusem szybko się unormuje i będziemy mogli otworzyć Baseny Tropikalne – mówi Bartosz Binkowski, menadżer hotelu.

W obiekcie wypoczniemy wśród ponad 100 palm różnego rodzaju, które fantastycznie oddają charakter tropików. Największe z nich mają nawet 7 metrów! Możliwość utrzymania egzotycznej flory, nawet przy niskich temperaturach, to zasługa całkowicie przeszklonej  powłoki hali parku wodnego oraz rozsuwanego dachu ważącego prawie 300 ton. To pierwszy obiekt w Polsce z tak innowacyjnym rozwiązaniem.

Co czeka na gości Basenów?

W głównej hali zlokalizowany będzie: basen rekreacyjny z wodnym barem serwującym m.in tropikalne drinki, sztuczna rzeka, dzięki której zwiedzimy cały park wodny na pontonie, dwa baseniki witalne, dwa baseniki aroma z hydromasażami oraz cztery wanny spa. Szykują się też spore atrakcje dla dzieci, dla których przygotowany będzie basen przeznaczony tylko dla nich, dwa place zabaw dla młodszych i starszych oraz trzy wodne zjeżdżalnie. Ta największa, Magic Eye, pozwoli na 150 metrów bajecznej wyprawy  pontonem przez kolorowe strumienie światła dające kosmiczny, iluzoryczny efekt. Kolejne zjeżdżalnie to Rafting – 120-metrowa rura pontonowa oraz tak zwany lejek, w którym najmłodsi będą obracać się w wodnej zjeżdżalni i wpadać do lądowiska.  W tej strefie będzie można również skorzystać z restauracji oraz wypocząć wśród żywej tropikalnej roślinności, w tym prawdziwych palm.

 

Największa sauna w Polsce

 Na Basenach Tropikalnych powstanie potężny kompleks saunowy na czele z największą sauną w Polsce na 130 osób. Zalety? Bardzo wiele, na przykład przeszklona 8-metrowa ściana z widokiem na panoramę Kielc. W saunarium znajdą się sauny: solna sucha InfraRed (sauna na podczerwień jest doskonałą opcją dla osób, które nie mogą z różnych powodów korzystać z tradycyjnej sauny suchej czy mokrej), chlebowa (odmiana sauny suchej, w której zamontowany zostanie tradycyjny piec chlebowy), świętokrzyska (sauna sucha nawiązująca do regionu świętokrzyskiego, zaaranżowana w starym drewnie), parowa kwiatowa (poczujemy w niej zapachy naturalnych aromatów kwiatowych), parowa ziołowa (aromaty ziołowe sprawią, że goście poczują się jak na alpejskich łąkach) oraz HammalRassul (ceremoniał Rasul jest masażem błotem o różnych barwach i uziarnieniu oraz kąpieli w wilgotnym gorącym powietrzu sauny parowej).

Zwieńczeniem strefy cichej będzie basen letni na tarasie na wysokości 20 metrów, z którego goście zobaczą ponad koronami drzew przepiękną panoramę Kielc.

Pierwszy etap budowy zakłada:

– Basen główny

– Basen dla dzieci

– Sztuczna rzeka

– dwa baseniki witalne oraz dwa baseniki aroma z hydromasażami

– wanny spa

– wodny plac zabaw dla najmłodszych

– Trzy duże zjeżdżalnie wodne

– Restauracja

Drugi etap budowy zakłada:

– 7 Saun

– Basenik do schładzania

– Basen solankowy z hydromasażami

– Basen na dachu

– 2 wanny spa

– Restauracja

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments