[FOTO] Zalew w Cedzynie zmienił się nie do poznania! - wKielcach.info

[FOTO] Zalew w Cedzynie zmienił się nie do poznania!

Nowoczesny plac zabaw, taras widokowy, ścieżki rowerowe i pomosty – to część nowych atrakcji, jakie czekają na turystów nad zalewem w Cedzynie.

Zakończyły się już prace zarówno po stronie gminy Masłów jak i Górna, gdzie wybudowano dwa nowe parkingi – pierwszy przy tamie, drugi przy wjeździe na plaże. Oprócz tego powstała półtorakilometrowa trasa pieszo-rowerowa oraz budynek sanitarny z toaletami i prysznicami. Jest w nim specjalne pomieszczenie dla matek z dziećmi.

Prawdopodobnie w przyszłym roku zostanie także zagospodarowana sama plaża, bo właśnie od tej strony jest możliwość stworzenia kąpieliska. Jednak to zależy od decyzji sanepidu, który musi przebadać próbki wody.

To nie koniec atrakcji, bo wyjątkowe zmiany zaszły nad zalewem od strony Masłowa. Tam także powstały nowe drogi pieszo-rowerowe, ale również nowoczesny plac zabaw, gdzie dzieci znajdą m.in. labirynt, głuchy telefon, krzywe zwierciadła, szumiące rury i skrzynię wiatrów. Obok znajduje się taras widokowy oraz miejsce na ognisko.

Zalew można oglądać z nowych pomostów, a cały teren jest oświetlony i monitorowany Całość uzupełniają ławeczki oraz tablice edukacyjne.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aa krawczyk
aa krawczyk
8 miesięcy temu

to jest wjazd od woli kopcowe?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x