[FOTO]Weszliśmy do środka nowego dworca PKS. Już robi wrażenie! – wKielcach.info

[FOTO]Weszliśmy do środka nowego dworca PKS. Już robi wrażenie!

Nowy dworzec autobusowy rośnie w oczach z zewnątrz, a my postanowiliśmy sprawdzić czy nabiera także kształtów w środku. Sprawdźcie sami!

Remont Centrum Komunikacyjnego, bo tak będzie się nazywać nowy obiekt, przebiega bardzo sprawnie i bez opóźnień. Dolna kopuła dworca jest już pokryta blachą miedzianą, a w najbliższych dniach rozpocznie się układanie blachy wokół świetlików, które są obecnie montowane.

Kolejnym etapem będzie montaż szklanej elewacji, który zacznie się w połowie przyszłego miesiąca.

– Szyby są sprowadzane do nas drogą morską ze Stanów Zjednoczonych. Fasada ma powierzchnię około 700 metrów kwadratowych i zostanie wykonana z 500 tafli szkła. Barwę szyb będzie można ustalać dzięki aplikacji sterowników naściennych. Dzięki temu nie będzie konieczności użycia żaluzji w słoneczne dni – tłumaczy Grzegorz Tomporowski, kierownik budowy dworca.

Ten etap prac powinien zakończyć się w październiku. Wtedy też rozpoczną się pracę w środku budynku, gdzie powstaną m.in. ruchome schody i windy.

Tymczasem od strony kościoła Świętego Krzyża rozpoczęła się już budowa parkingu dla autobusów. Znajdzie się tam 80 miejsc parkingowych.

Modernizacja dworca ma potrwać do połowy 2020 roku. Remont wykonuje firma Budimex, a koszt inwestycji to prawie 69 milionów złotych.

Dodaj komentarz

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subscribe  
Powiadom o