Galerie handlowe ponownie otwarte. Kolejki w niektórych sklepach [VIDEO] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Galerie handlowe ponownie otwarte. Kolejki w niektórych sklepach [VIDEO]

We wtorek, po półtora miesięcznej przerwie,  ponownie otwarto galerie handlowe. Sprawdziliśmy czy sklepy były oblężone przez klientów.

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem i wprowadzaniem nowych ograniczeń podczas epidemii, w marcu rząd zamknął m.in. sklepy, kina  w galeriach i centrach handlowych.

Od wtorku handel w galeriach może się odbywać, ale w ścisłym reżimie sanitarny. Zgodnie z wytycznymi, w sklepach i galeriach handlowych obowiązuje limit osób – maksymalnie 1 klient na 15 m kw. W dalszym ciągu utrzymany jest nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Wciąż nie można korzystać z gastronomii, która działa tylko na wynos.  W Galerii Echo, największym tego typu obiekcie w regionie, jednorazowo może przebywać 4766 osób.

We wtorek ruch był podobny jak w inne dni powszednie. Przed niektórymi sklepami odzieżowymi ustawiały się kilkuosobowe kolejki.