Kierowcy przestaną jeździć po Sienkiewicza? Straż Miejska zaczyna wzmożone kontrole

Groźna bakteria New Delhi w kieleckim szpitalu!

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach wykryto u jednego z pacjentów śmiertelnie niebezpieczną bakterię New Delhi. Lecznica wstrzymała przyjęcia na oddział neurochirurgii.

 

Szpital wdrożył już wszelkie potrzebne procedury. Pacjenci przebywający na oddziale zostali objęci monitoringiem mikrobiologicznym.

– U trzech potwierdzono bakterię New Delhi. Dwoje z nich są nosicielami, bez cech zakażenia – informuje rzecznik prasowy szpitala Anna Mazur-Kałuża.

Obecnie w szpitalu trwa dekontaminacja, czyli proces polegający na usunięciu substancji szkodliwej. Personel i pacjentów obowiązuje ścisły reżim sanitarny. Wprowadzono ograniczenia w możliwości odwiedzin chorych.

– Do szpitala nie powinny przychodzić osoby osłabione, chore, a także dzieci. Jednocześnie przy wejściu do kliniki należy zachować szczególne środki ostrożności. Nie wolno siadać na łóżku pacjenta, nie dotykać opatrunku chorego, drenów i cewników – dodaje Anna Mazur-Kałuża.

W ostatnim czasie podobne przypadki wykryto w szpitalach w Zielonej Górze i Warszawie. Krajowy Ośrodek Referencyjny do spraw Lekowrażliwości Drobnoustrojów, potwierdził dotychczas 3000 przypadków takich ciężkich infekcji w Polsce.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Gość Recent comment authors

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gość
Gość
Gość

W Ostrowcu Św. również panowała ta groźna bakteria New Delfi w tym roku. Nikt o niej nie mówię głośno i cała sprawa poszła pod dywan. Kobietę która była nosicielem tej bakterii wypuszczono do domu bo personel szpitala obawiał się ze się zarazi i w ciężkim stanie po udarze została Pani wpisana. Najlepiej od szpitali trzymać się z dala bo tam same baterie panują którymi się można zarazić!!!