Inspiracją był "Dom z papieru". Na kieleckim rynku kręcono zdjęcia dla Telewizji Polskiej - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Inspiracją był „Dom z papieru”. Na kieleckim rynku kręcono zdjęcia dla Telewizji Polskiej

Jeśli ktoś przechodził dzisiaj przed południem przez kielecki rynek to mógł się bardzo zdziwić, a nawet przestraszyć. Było tam m.in. sporo policyjnych radiowozów. Wszystko to za sprawą zdjęć do spektaklu Teatru Telewizji TVP „Zakładnicy” w reżyserii Jacka Sołtysiaka.

– Telewizja Polska zwróciła się do Prezydenta Bogdana Wenty z prośbą o wyrażenie zgody na umożliwienie rejestracji scen na kieleckim Rynku do spektaklu Teatru Telewizji. Oczywiście taka zgoda została udzielona, ponieważ to kolejna, świetna okazja do promocji naszego miasta o zasięgu ogólnopolskim – tłumaczy Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

I dodaje: – W rozmowie z przedstawicielami produkcji usłyszeliśmy, że luźną inspiracją do stworzenia spektaklu był popularny serial „Dom z Papieru”. Podejrzewam, a wręcz jestem przekonany, że również wśród mieszkańców Kielc ma on wielu fanów. To jednak ma być produkcja o zupełnie innym charakterze. Z wielką niecierpliwością czekamy na efekt końcowy prac i oczywiście mocno kibicujemy całej ekipie telewizyjnej.

Spektakl Teatru Telewizji „Zakładnicy” będzie osadzoną we współczesności komedią. Przedstawi historię grupy nieznajomych, którzy znaleźli się w nietypowej sytuacji. Na ekranie zobaczymy Tomasza Sapryka, który chcieli w rolę charyzmatycznego podkomisarza Wąsacza, Agatę Bykowską, Aleksandrę Przesław, Piotra Nowaka, Piotra Ligienza oraz Tomasza Gęsikowskiego. W sztuce wystąpi również Przemysław Predygier, dyrektor TVP3 Kielce.

Zdjęcia do spektaklu „Zakładników” powstaną na kieleckim Rynku, ale również na lotnisko w Masłowie. W marcu ekipa zdjęciowa pracowała w Warszawie.

Przeczytaj także