Inwestycja za 140 mln zł! Dino Polska będzie miało centrum dystrybucyjne w Morawicy - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Inwestycja za 140 mln zł! Dino Polska będzie miało centrum dystrybucyjne w Morawicy

Przeczytaj także

Fot. Firma budowlana ANNA-BUD

ANNA-BUD wybuduje centrum dystrybucyjne dla Dino Polska S.A. Inwestycja, której koszt wyniesie około 140 mln złotych, znajdzie się w gminie Morawica. Zadanie ma być zrealizowane jeszcze w 2024 roku.

Jak czytamy w komunikacie zarządu Dino Polska S.A., decyzję o budowie trzech nowych centrów podjęto w poniedziałek 6 listopada. Jedno z nich znajdzie się w gminie Morawica w miejscowości Chałupki.

– Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą około 140 mln PLN (netto) na jedno centrum dystrybucyjne (łącznie około 420 mln PLN) i zostaną sfinansowane ze środków własnych.   Spółka oczekuje, że zakończenie inwestycji nastąpi w 2024 r w przypadku centrum dystrybucyjnego w gminie Morawica oraz w 2025 r. w przypadku pozostałych dwóch centrów dystrybucyjnych – podkreślono w komunikacie.

Inwestycja ma polegać na kompleksowej budowie i wyposażeniu obiektów. W ich skład wejdzie między innymi mroźnia, chłodnia, magazyny z kontrolowaną temperaturą, magazyn suchy oraz część socjalno-biurowa wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi, miejscami parkingowymi i własnym, ekologicznym źródłem zasilania w energię elektryczną w postaci instalacji fotowoltaicznej o mocy 1MW.

– Planowana łączna powierzchnia każdego centrum dystrybucyjnego wyniesie około 45 tysięcy metrów kwadratowych. Celem nowych centrów dystrybucyjnych będzie obsługa dostaw towarów do rosnącej liczby sklepów Dino i wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci – podkreślono w raporcie.

Za realizację świętokrzyskiej inwestycji odpowiadać ma firma ANNA-BUD, która zajmie się zarówno projektem, jak i budową centrum, wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą. Dino to ogólnopolska sieć oraz wiodący gracz w segmencie średniej wielkości supermarketów zlokalizowanych w pobliżu miejsc zamieszkania klientów. Dino to także jedna z najszybciej rosnących sieci, pod względem liczby sklepów i wartości sprzedaży, na całym rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce.

Pozostałe dwa obiekty powstaną w gminach Biała Piska (województwo warmińsko – mazurskie) oraz Janów Lubelski (województwo lubelskie).

Przeczytaj także