J. Kaczyński: niech targi w Kielcach przyczynią się do modernizacji wyposażenia Wojska Polskiego - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

J. Kaczyński: niech targi w Kielcach przyczynią się do modernizacji wyposażenia Wojska Polskiego

Niech targi przyczynią się do modernizacji wyposażenia WP oraz do rozwoju rodzimego przemysłu obronnego, w tym naszego narodowego koncernu jakim jest Polska Grupa Zbrojeniowa – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście odczytanym na rozpoczęciu targów przemysłu obronnego MSPO w Kielcach.

Podczas wtorkowego otwarcia targów zbrojeniowych Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach list od Jarosława Kaczyńskiego odczytał prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek.

„Przede wszystkim pragnę wyrazić moją ogromną radość, że w tym roku, jak i w poprzednim udało się – mimo tak trudnych okoliczności związanych z pandemią koronawirusa – pokonać przeciwności losu i zorganizować wystawę na tak wysokim poziomie” – napisał prezes PiS.

Podkreślił, iż ma „graniczącą z pewnością nadzieję, że tegoroczna edycja salonu przyniesie jego uczestnikom wiele satysfakcji i zadowolenia”. „Jestem głęboko przekonany, że zaowocuje ona zawarciem wielu korzystnych dla wszystkich stron umów, nawiązaniem nowych kontraktów biznesowych, otworzeniem nowych perspektyw na przyszłą, obiecującą współpracę, a tym samym potwierdzi renomę i jeszcze bardziej umocni pozycję międzynarodowego salonu przemysłu obronnego w Kielcach przed jego jubileuszową 30. edycją” – zaznaczył Kaczyński.”Niech te targi przyczynią się znacząco do modernizacji wyposażenia Wojska Polskiego oraz do rozwoju rodzimego przemysłu obronnego, w tym naszego narodowego koncernu, jakim jest Polska Grupa Zbrojeniowam umacniająca bezpieczeństwo Rzeczypospolitej. Tego wszystkiego pragnę państwu z głębi serca życzyć” – podkreślił prezes PiS.

Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej dziękował zaprosił na wszystkie wystawy oraz do zapoznania się z szeroką ofertą Polskiej Grupy Zbrojeniowej. „Mam nadzieję, że po tegorocznym salonie będziemy też mogli wieńczyć sukcesy w postaci zawartych kolejnych umów” – powiedział Chwałek. (PAP)

autor: Edyta Roś, Krzysztof Kowalczyk

Przeczytaj także