J.Kaczyński: Wzrośnie świadczenie 500+ do 800+, będą darmowe autostrady i leki dla seniorów i dzieci - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

J.Kaczyński: Wzrośnie świadczenie 500+ do 800+, będą darmowe autostrady i leki dla seniorów i dzieci

Przeczytaj także

Od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł. Bezpłatne leki od 65. roku życia w bardzo krótkim czasie i ale także bezpłatne leki dla dzieci, młodzieży do 18. roku życia oraz bezpłatne autostrady – zapowiedział w niedzielę prezes Jarosław Kaczyński.

Podczas konwencji programowej „Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości” prezes PiS zapowiedział, że od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł. „Od nowego roku program 500 Plus to będzie ciągle nazwa, jak sądzę, pamiętana, ale suma będzie już inna. To będzie 800 Plus” – poinformował Kaczyński. Dodał, że będzie to kontynuacja i rozwijanie świadczeń skierowanych do rodzin.

Kaczyński zapowiedział też bezpłatne leki od 65. roku życia w bardzo krótkim czasie i ale także bezpłatne leki dla dzieci, młodzieży do 18. roku życia. „Bezpłatne leki od 65. roku życia w bardzo krótkim czasie, oczywiście to wymaga pewnych rozwiązań prawnych i budżetowych, ale sądzę, że można też powiedzieć, że nowy rok to będzie początek tej sytuacji, ale także bezpłatne leki dla dzieci, młodzieży do 18. roku życia” – mówił prezes podczas konwencji „Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości”.

Znikną również opłaty za autostrady. „Jest kwestia, trochę mniejszej wagi, ale dla bardzo wielu ludzi dolegliwa, dla właścicieli samochodów, którzy jeżdżą po autostradach i drogach szybkiego ruchu. Jeżeli chodzi o opłaty państwowe to, jeśli tylko uda się uchwalić w odpowiednim czasie ustawy, to w najkrótszym możliwie okresie my to zniesiemy” – powiedział lider PiS.

„Te sytuacje, gdzie autostrady są prywatne, albo są w jakiejś dzierżawie, takie wypadki też istnieją, tam obiecujemy, że w ciągu kolejnego roku to załatwimy” – dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes PiS: nowy zastrzyk finansowy w nowym roku nie podniesie inflacji

„Liczymy, że w nowym roku inflacja będzie już niewysoka, więc ten nowy zastrzyk finansowy nie będzie już groził powrotem do tendencji inflacyjnych – wzięliśmy to pod uwagę” – powiedział w niedzielę Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej.

„Wybory wygrywa się trudną, ciężką pracą. My nie pójdziemy drogą naszych przeciwników, ale z naszym przekazem musimy dotrzeć do milionów Polaków. Istnieje w naszym kraju rzeczywistość urojona, powiem wprost, TVN-owska. Musimy z tej rzeczywistości wielu Polaków wyrwać, wtedy nasze zwycięstwo będzie na prawdę zdecydowane i pójdziemy do przodu” – zaznaczył prezes.

Zapowiedział, że nie są to „ostatnie konkrety na te wybory”. „Przed nami kolejne spotkania, a na nich kolejne propozycje” – dodał.

Przeczytaj także