Jest nowy menadżer centrum Kielc! To znany społecznik - wKielcach.info

Jest nowy menadżer centrum Kielc! To znany społecznik

Rafał Zamojski – kielecki społecznik oraz członek stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje i Towarzystwa Przyjaciół Kielc został nowym menadżerem centrum miasta.

Na stanowisko został przeprowadzony konkurs. – Kandydat spełnił wszystkie niezbędne wymagania określone w ogłoszeniu o naborze. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zaprezentował się najlepiej uzyskując najwyższą ilość punktów. Atutem kandydata jest przygotowanie merytoryczne, znajomość problematyki związanej z zarządzaniem kieleckim śródmieściem oraz dotychczasowe doświadczenie zawodowe w zakresie społeczno – samorządowym – czytamy na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Jak mówi Rafał Zamojski głównymi priorytetami jego działań będą nie tylko współpraca z przedsiębiorcami, ale także koordynacja działań wydziałów urzędu miasta oraz miejskich instytucji, stworzenie bazy danych czy uporządkowanie przestrzeni związanej z reklamami, szyldami czy oświetleniem.

–  Chciałbym zbudować bazę danych i na tej podstawie prowadzić dalsze działania, w tym między innymi rozmowy. Tu nie chodzi tylko o przedsiębiorców ale też właścicieli nieruchomości czy stowarzyszenia. Bardzo ważna będzie współpraca z wydziałem ds. Smart City, ponieważ może ona skutkować lepszą komunikacją i sposobem konsultacji społecznych – mówi nowy menadżer centrum.

Według Rafała Zamojskiego jednymi z największych problemów centrum jest brak spójności działań i koordynacji. Zwraca także uwagę na estetykę centrum.

– Będę przekonywał do powołania rady artystyczno-konserwatorskiej, która opiniowałaby pewne działania – dodaje.

Rafał Zamojski deklaruje, że jest zwolennikiem zmniejszenia ruchu samochodowego w centrum Kielc.

– Na pewno nie przyłożę ręki do zapełnienia śródmieścia samochodami – podkreśla.

Rafał Zamojski to znany społecznik, który aktywnie działa w dwóch stowarzyszeniach: Kieleckie Inwestycje oraz Towarzystwo Przyjaciół Kielc. Ma on za sobą sporo sukcesów. To m.in. starania o rekonstrukcję kiosku Kiebabczego na Rynku, stworzenie Strefy Relaksu w Dolinie Silnicy czy rewitalizację ulicy Bodzentyńskiej. Był też autorem akcji „Pod dobrym szyldem” i „Pod dobrą pacą”, aktywnym przeciwnikiem powstania budynku NFZ przy Karczówce oraz dołożył swoją cegiełkę do obrony dworca PKS. 

W lutym tego roku Rafał Zamojski opublikował obszerny wpis na temat funkcjonowania centrum Kielc i tego co należy poprawić. 

Opublikowany przez Kieleckie Inwestycje Sobota, 16 lutego 2019

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x