Jest plan luzowania obostrzeń! Rząd podał szczegóły - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Jest plan luzowania obostrzeń! Rząd podał szczegóły

Premier RP, Mateusz Morawiecki podał szczegóły odmrażania gospodarki. – Dane dotyczące zakażeń pozwalają na takie decyzje – mówił podczas konferencji prasowej.

Od 1 maja rząd umożliwi cześć aktywności na świeżym powietrzu, ale i w obiektach zamkniętych i na basenach.

Premier poinformował, że od 4 maja zostaną otwarte galerie handlowe, budowlane, meblowe oraz galerie sztuki i muzea 4 maja powrócą także do szkół uczniowie z klas I-III.

Natomiast od 8 maja planowane jest otwarcie hoteli.

Tydzień później, od 15 maja otwarte zostaną ogródki na świeżym powietrzu w restauracjach i kawiarniach.

Od 15 maja zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych

Od 29 maja rząd otwiera restauracje; max. obłożenie 50 proc. lokalu; będzie możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii, limit do 50 osób; otwarte kina i teatry,max. obłożenie 50 proc. placówki.

Od 29 maja będzie można świadczyć usługi gastronomiczne wewnątrz lokali przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

W tym samym czasie planuje się zwiększenie limitu uczestników imprez okolicznościowych do 50 osób oraz otwarcie siłowni i klubów fitness

– To cały czas bardzo groźna choroba i wszystkie dane nieustannie analizujemy. Od tego, jaka będzie dynamika w tych kilku podstawowych kryteriach, uzależniamy dalszy harmonogram działań. Ostatnie dni pokazały, że idziemy teraz w lepszym kierunku – mówił premier RP.


Przeczytaj także