Juwenalia 2024. Sprawdź program wydarzeń w Kielcach - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Juwenalia 2024. Sprawdź program wydarzeń w Kielcach

Przeczytaj także

Od poniedziałku w Kielcach trwają Juwenalia 2024. Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego świętują przez cały tydzień biorąc udział w różnych akcjach. Natomiast studenci Politechniki Świętokrzyskiej wyczekują koncertów w ramach Hip–Hop Day. Przygotowaliśmy dla was kalendarz wydarzeń tegorocznych Juwenalii. Sprawdźcie.

Tegoroczne Juwenalia kieleccy studenci UJK rozpoczęli już w poniedziałek. Tego dnia na terenie Collegium Medicum odbywał się Dzień Krwiodawstwa, podczas którego ponad 100 studentów oddało krew. – Naszą główną intencją było rozpoczęcie tego tygodnia zabaw i radości studentów czymś dobrym, czyli pomocą poprzez oddanie krwi. Jest to łatwy proces, który nas nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie – powiedziała Sylwia Nawrot, przewodnicząca samorządu oraz jedna z głównych organizatorów tegorocznych Majonezaliów.

JUWENALIA 2024 – PROGRAM

W środę 15 maja studenci UJK urządzają Wielkie Grillowanie. Rozpocznie się ono o godzinie 18 w Miasteczku Akademickim przy ulicy Śląskiej. Samorząd Studencki przygotował setki porcji darmowych kiełbasek dla uczestników. Nie zabraknie też Majonezu Kieleckiego, a o oprawę muzyczną zadba Dominik Bielawski – absolwent UJK, DJ i wodzirej.

W czwartek 16 maja naszym miastem przejdzie Korowód Studencki. Wyruszy o godzinie 12 z terenu Miasteczka Politechniki Świętokrzyskiej. Następnie przejdzie na kielecki Rynek, gdzie około godziny 12:40 przedstawiciele władz symbolicznie przekażą studentom klucze do bram miasta. Tego dnia o godzinie 18 odbędzie się również Koncert Główny. Na scenie w Pałacyku Zielińskiego przy ulicy Zamkowej 5 zagrają Baranovski oraz Oskar Cyms. To twórcy takich hitów jak „Daj mi znać” czy „Lubię być z nią”. Bilety w cenie 39 złotych (studencki) oraz 79 złotych (normalny) do kupienia na stronie internetowej www.biletomat.pl.

Czwartek to również Tropikalne Juwenalia w Binkowski Resort, organizowane we współpracy z Maska Incognito Club. Od godziny 18 do 22 na gości czekają imprezowe atrakcje zabawa z najlepszymi dj’ami, pokazy taneczne oraz bajkowe oświetlenie aquaparku. Studenci oraz młodzież z okazji ich święta mogą wejść na całe 4 godziny za wyjątkową cenę 39 złotych, wystarczy jedynie okazać legitymację.

W piątek 17 maja w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach odbędzie się spektakularne wydarzenie z cyklu Juwenaliów Politechniki Świętokrzyskiej, czyli HIP – HOP DAY. Na scenie pojawią się znani artyści: KIZO, PRO8L3M, KUKON i FUKAJ. Zostały ostatnie sztuki biletów. Więcej informacji TUTAJ.

Przeczytaj także